Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tehet egy tanár, ha az...

Mit tehet egy tanár, ha az egyik diákja megtudja róla, hogy meleg? Kerékbe törhet a karrierje?

Figyelt kérdés

Tesóm egy középiskolában tanít, és egy meleg társkeresőn ismerkedik. A diákjai heccből beregisztráltak, és megtalálták a profilját, azóta az egész iskolában mutogatják. Az igazgató is beszélni akar vele. Nagyon azt érzi, hogy emiatt el fogják bocsátani, annak ellenére, hogy a magánélete 100%-ig tabu és soha senkinek nem beszél erről, csak a nagyon bizalmas barátainak. A munkájának él, imádja csinálni és biztos vagyok benne, hogy nagyon összetörne, ha emiatt elküldenék.


Van rá esély, hogy ilyen miatt elküldhetik? Ha igen, akkor utána még el tud helyezkedni, vagy ez teljesen kerékbe töri a karrierjét?



2018. dec. 10. 21:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Senkinek semmi köze hozzá. Ez nem lepra. Ha emiatt elküldhetik, a gatyájukat leperelheti.
2018. dec. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
nem küldhetik, ha kirúgják akkor perelhet,és szép kis pénzt kaphat
2018. dec. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
92%

Igazából az a baj, hogy perelhet, jogi úton pénzt szerezhet a sérelmeire, de ez nem megoldás. A homoszexualitást gyakran összemossák a pedofíliával. Aztán majd jönnek a szülők, hogy az a b-zi pedofil ne tanítsa az én gyerekemet, aláírásgyűjtés stb. Arról nem is beszélve, hogy minden gyerek az iskolában erről beszél, kibeszélik a háta mögött, aztán a szünetekben majd úgy hogy ő hallja, de ne tudja ki mondta, elhordják minden köcsögnek.Sajnos elveszíti a tekintélyét is, és nem fog tudni fegyelmezni. Sajnos én nem látok más megoldást, minthogy felmondjon a munkahelyén, megbeszélje az igazgatóval, h ez a dolog házon belül marad, és írat vele valami jó ajánlólevelet, majd új életet kezd valahol arrébb.


Lehet nincs igazam, de én ezt látom a mai emberekből és a világból.

Nagyon sajnálom Őt! Remélem tudod támogatni Őt ebben a nehéz helyzetben!

2018. dec. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Több fronton sem jó ez, és én is azt mondtam neki, hogy jobb lenne iskolát váltani. Amit az utolsó válaszoló is írt az teljesen igaz. A szülőkkel még nagyobb gond van, mint a gyerekekkel. Nagyon sok az ostoba, szűk látókörű, akik egyből azt gondolják, hogy majd csak azért, mert meleg, majd molesztálni fogja a fiúkat. Nagyon sajnálom, hogy 2018-ban Budapesten még a homoszexualitás ennyire nagy gondot jelent.
2018. dec. 10. 22:49
 5/15 anonim ***** válasza:
68%
Ezért nem hiszem hogy kirúgják, de ha mégis, akkor perelhet. Vagy ha nem akar nagy felhajtást, letagadja és azt mondja nem ő regisztrálta a fiókot... Gyerekcsínyként elkönyvelik.
2018. dec. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%
Hogyne lenne más megoldás. Normálisan kellene nevelni a szülőknek és a nevelő tanároknak, hogy a sok kis pisis megtanulja tiszteletben tartani más magánéletét, és elfogadja, hogy bizony a tanár is ember, akinek érzései vannak, saját döntéseit hozzá meg, és ha leszólják a tanárukat, aki éppen azért van ott, hogy őket tanítsa, segítse, azzal maguknak ártanak. Az igazgató indíthat átfogó programot az iskolában. Ki tudja, még tán értelmes emberek is lennének a diákokból...
2018. dec. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

Nem küldhetnék el. Most mi van akkor, ha homoszexuális. Ettől nem fogja molesztálni a diákjait. Mert az nem szexuális orientációtól függ.

Ha elküldik, akkor jogtalanul bánnak el vele!

2018. dec. 11. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%
Az a gond, hogy ha el akarják küldeni, akkor úgyis találnak majd olyan indokot ami miatt nem perelhet.. Ez van, homofób se.ggfejek mindenhol akadnak.
2018. dec. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
29%

Jesszus. Akkor küldjük el a hetero férfi tanárokat is, mert sok esetben kikezdenek a diák lányokkal.

Szerintem is a legjobb lenne egy frankó ajánlólevél, és egy munkahely váltás valahol máshol.

De tényleg szomorú,hogy ez megtörténhet Magyarországon.

2018. dec. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én soha nem éreztem azt, hogyha egy tanárom meleg lett volna, akkor én őt ezért megvetettem volna, vagy kinevettem volna. Szörnyű, ha ilyen gyerekeket nevel ki ez a társadalom. Amúgy már legalább vannak szervezetek, amik ehhez hasonló (szemilyiségjog-sértés) esetekre specializálódtak! Ha perel, mert úgy alakul, mindenképpen vmi ilyen szervezeten keresztül tegye, mert különben lehet megússzák.
2018. dec. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!