Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE Átsorolás ilyenkor...

ELTE Átsorolás ilyenkor érvénybe léphet?

Figyelt kérdés

2017 szeptemberétől volt egy aktív félévem az eltén azóta passzív vagyok és nem szeretném ott folytatni a tanulmányaimat. Ugye nem tehetik meg hogy átsorolnak fizetõs képzésre?

A jogviszonyomat meg tudom valahogy szüntetni valahogy? Vagy csak kivárhatom amíg magától megszűnik?



2018. dec. 11. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem fognak atsorolni mivel azt tudtommal csak akkor szoktak ha ket a ket felev atlagabol nem jott ossze a minimum. Egyebkent a jogviszonyod meg tudod szuntetni, akkor is ja esetleg at akarnak sorolni fizetosre. Mivel akkor ugye valaszthatsz hogy fizetos vagy otthagyod.. ahhoz hogy megszuntesd a jogviszonyod egy kerelmet kell leadnod a TO-n (nev, neptun kod, melyik es milyen rendszeru kepzes) Viszont mivel csak az elso felev teljesen ingyenes igy ki kell fizetned a masodik felevet az allamnak ami ha minden igaz 300 ezer forint. Szerintem ez akkor is igy mukodik ha az a felev passziv volt. Plusz ha kicsuszol az idobol es nem adod le a kerelmed a szorgalmi idoszak vegeig akkor kreditbuntetest kaphatsz ami max 18 ezer forint. Bar ha passziv vagy azt sem biztos hogy ki kene fizetni. En a helyedben minel elobb bemennek a To-ra erdeklodni..
2018. dec. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Irni meg majd megtanulok:D
2018. dec. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Hogy érted hogy csak az első félév teljesen ingyenes? Tudtommal alapképzésen 6 államilag támogatott félévem van.

És miért csak a másodikért kellene fizetnem ebben az esetben?

2018. dec. 13. 00:56
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha allamis vagy es kiiratkozol nem kell visszafizetnef az elso felevet. Ha 2 felevet jartal akkor a 2.felevet vissza kell fizetned.
2018. dec. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Es ez is csakk akkor igaz ha a legelso megkezdett szakrol van szo. Te esetedben ez nyilvan igy van ha errol nem tudtal, de ez a kovetkezokben hasznos lehet. Jelenleg csak a masodik felevet kell visszafizetned ha kiiratkozol, de mivel az passziv volt igy nem tudom hogy mukodik, lehet hogy annak nem kerik el az arat, nem tudom. Menj TO-ra! 😊
2018. dec. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!