Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Utálok tanulni, még életemben...

Utálok tanulni, még életemben nem tanultam itthon, de egyáltalán érdemes-e?

Figyelt kérdés

Életemben nem tanultam még itthon, házit sem csináltam, most egy erős középiskolában vagyok 10. osztályos. Vicces volt látni még általánosban az osztálytársaimat hogy tanulnak, és még igy is gyengébb iskolába jutottak be mint én :D... Az nagy gond lenne ha csak érettségire tanulnék, mert a többi nagyon nem érdekel, mert órán megjegyzem, amit meg tanulunk azt már alapból tudom. (Info szak)


16/F



2018. dec. 11. 21:19
 1/5 anonim válasza:
83%
Felsőoktatásba általában csak tanulással lehet bejutni, ott meg lassan halálbahajszolóan kell bújni a könyveket:D De te döntsd el, a teéleted:) Egyébként az, hogy majd csak az érettségire tanulsz, az lehetetlen. 4-6 évnyi tananyagot nem fogsz, nem tudsz megtanulni pár hónap alatt. Röviden: tanulj!
2018. dec. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
83%
hát ha te infós leszel, akkor elég hamar elvérzel majd, mert suli után az első munkahelyeden meglátod milyen keveset is tudsz bármennyit tanultál is és ha akkor nem lesz motivációd tanulni, akkor kihullasz
2018. dec. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
27%
Nem gond, ha nem tanulsz. Én is info szakon voltam középsuliban, én se tanultam semmit, 2-es voltam mindenből a 4 év alatt év végén. Írásbeli érettségire is elmentem úgy, hogy bele se néztem semmilyen anyagba. A szóbelire tanultam kb 3 napot, hogy mégse öö-zés legyen meg azért tudjak valamit mondani. Angol 5-ös, Emelt info 4-es, matek 4-es, töri 3-as, magyar 3-as lett. Ja és úgy, hogy semmi korábbi előismeretem nem volt, a 3 nap alatt tanult tételek full ismeretlenek voltak, szóval simán meg lehet csinálni akár tanulás nélkül is. Sőt fel is vettek az Óbudai Egyetemre. Itt rohadt sokat kell tanulni, de itt is hagyom, mert túl sok haszontalan dolgot tanítanak, ráadásul túl hardcore a matek is.
2018. dec. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%

És sosem kaptál házifeladat-hiányért egyest? Nem kellett verseket tanulnotok? Az irodalomdolgozatokat, biosz, stb is csuklóból toltad, vagy puskáztál?

Ne haragudj, de nehezen hiszem el, hogy vki 10.-ig sose csinált házit...

Egyetemre akarsz menni, vagy OKJ-re? Mert akár most is otthagyhatnád 16 évesen az egészet.

2018. dec. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
30%

3-as válaszoló vagyok:


sosem kaptál házifeladat-hiányért egyest?

Meglepő, de sosem.


Nem kellett verseket tanulnotok?


Kb 2 vers volt 9.-be meg 10.-be, de mivel MINDIG max 4 ember tanulta meg a 20 fős osztályból a tanár olyan ideges lett, hogy többet nem adott fel verset :D


Az irodalomdolgozatokat, biosz, stb is csuklóból toltad, vagy puskáztál?


Irodalomból szövegértés meg szövegalkotás dogákat írtunk, amire nem kellett tanulni. Vagyis az érettségire készültünk. Bioszból meg megbeszéltük a kérdésekre a válaszokat, mielőtt kiosztotta (1 mondatos válasz kellett 4 kérdéses dolgozat volt (műszaki suliba jártam, szóval nem vették komolyan)). Töriből meg kifejezetten nem örült a tanár, ha "tanultunk". Kompetenciát mért a dolgozattal, vagyis olyanok voltak, mint az érettségis forráselemzések. Aki tanult 2-est kapott, aki nem tanult de tudott forrást elemezni, az 4-est vagy 5-öst.


Ne haragudj, de nehezen hiszem el, hogy vki 10.-ig sose csinált házit...


Pedig elhiheted. Nekünk 11.-ben és 12.-ben már egyáltalán nem is adtak házit. Az első 2 évben meg keveset adtak csak fel, és arra se adtak 1-est és nem is jegyezgették fel, hogy ki nem csinálta meg.


Lehet nyugodtan gyengének meg színvonaltalannak nevezni ezt a sulit, ahova jártam, de nekem és az osztályomnak tökéletes volt :D suli után simán lehetett 8 órás diákmunkát végezni, a sok felesleges szar tananyag otthoni magolgatása helyett :)

2018. dec. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!