Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A végzettséget csak diplomaosz...

A végzettséget csak diplomaosztó után "használhatom"?

Figyelt kérdés

Sikeres államvizsga után mondhatom hogy X,Y,C vagyok vagy csak a diplomaosztó után? Orvosok..stb akik dr. címet kapnak államvizsga után mondhatják, hogy orvos vagyok stb vagy az avatás után mondhatják?


Egyszóval a sikeres államvizsga napján, de a diplomaosztó előtt pl mondhatom magam mérnök úrnak vagy az még jogosulatlan címhasználat?


2018. dec. 14. 18:32
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Orvosnak még államvizsga után ott van a rezidensség. Nem kap egyből állást.


Mérnökként már diploma előtt is használhatod a tudásod, hiszen ott a diploma csak egy papír, amivel kitörölheted. Mérnöknek CSAK az aktív tudás számít, nem a bürokrácia.

2018. dec. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Arra vagyok kíváncsi hogy a sikeres államvizsga után mondhatom-e magam orvosnak vagy mérnöknek vagy csak diplomaosztó után mondhatom azt hogy ez vagy az vagyok és addig ha kérdezik mi a szakmád, hivatásod nem mondhatok semmit, mert nincs a kezembe a diploma...
2018. dec. 14. 18:43
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Ez egy két hetes időintervallumot ölel fel maximum, az államvizsga és a diplomaosztó között. Egyébként szerintem amíg nincs diploma a kézben nem kell kérkedni a végzettséggel.
2018. dec. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha a tükör előtt akarsz tetszelegni, akkor bárminek mondhatod magad.
2018. dec. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Vannak oklevél nélküli mérnökök is, akik bizonyítottan érdemelték ki a mérnöki címet azzal, amit a munkájuk során mutattak és nem némi iskolapadi huncutsággal. Úgyhogy a papír hiánya sem jelenti azt, hogy valaki nem mérnök.


A papír megléte valóban jó erre: tetszelegsz magadnak és a társadalomnak, hogy milyen végzettséged van.


Ellenben mocsok jó érzés, hogy mit értél el és erre jó a ceremónia, hogy átadják az okleveledet. És megérdemelten ünnepled magad, hiszen a legnagyobb szívatások egyikké, az oktatási rendszerünkön vagy túl és végre nem csak olyat kell tanulnod, aminek nem veszed hasznát, hiszen 10-15 éves, elavult technológia! Csak mire oda kerültem, már 3 éve fielden dolgoztam. Így nagyon lenéztem az egyetemet. Hiszen egész egyetem alatt nem tanítottak annyit, mint amit fél év alatt tanultam munkában. Szerintem 3 év munkatapasztalat többet ér 2 mérnöki diplománál. Most így 10 év munka után már bánom, hogy nem kezdtem el előbb dolgozni mérnökként, mert a sok tanulás az egyetemen kidobott idő volt. De legalább jó drága volt az államnak és sírhat, hogy mennyibe került az oktatásom.



/két műszaki egyetemet végzett senior mérnök.

2018. dec. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Amíg nem kapod kézhez az elismervényt, hogy elvégezted a szakot, addig nem. Pláne akkor, ha nincs nyelvvizsgád, akkor ki se adják a diplomát, így effektíve diplomásként nem is állhatsz állásba, akármennyire túl vagy az összes vizsgán.
2018. dec. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Annak szokás hívni magad, amilyen az aktuális munkaköröd. Ha műszaki menedzser szakon végeztél, de biciklis futárként dolgozol, akkor "Kis József biciklis futár" vagy, és nem műszaki menedzser. Ha frissen végzett egyetemista vagy, és még nincs munkád, akkor álláskereső vagy.
2018. dec. 15. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
15%
Vagy friss diplomás :)
2018. dec. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
49%
Húúú ezt is pontozd le ,szeretnék mindenkinek -5%ot elérni karácsonyra! Indul a fogyi verseny.
2018. dec. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
én nem pontoztam le senkit :-) Kíváncsi voltam a véleményekre....mindenkinek köszönöm!
2018. dec. 16. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!