Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan legyenek jobb jegyeim?

Hogyan legyenek jobb jegyeim?

Figyelt kérdés

Tenyleg minden orara kene keszulom? Gimnaziumba jarok es 9.es vagyok, a jegyeim nagyon valtozoak..

Van nayon rossz is pl fizikabol egy egyesem van most csak irodalombol angolbol meg csak otos.

Kemia pedig 3as pedig 4esre alltam de a mostani 2es tz levitte az atlagom. A tzre 3 orat tanultam.. De utolso napon. Mi volt a baj? Tenyleg minden orara kellett volna keszulnom?

Nagyon fe szeretnem vinni a jegyeimet, evvegre nem is akarok egy harmast se.

Napi hany orat kene tanulnom? es tenyleg minden orara?..

Valaki tud motivalni? pl aki rossz tanulo volt es most meg nagyon eros.

Sulit szeretnek valtani (kozosseg miatt( de ilyen jegyekkel sehova se vesznek fel..



2018. dec. 19. 22:19
 1/7 A kérdező kommentje:

Mennyire fontos oran a figyeles?

Kerlek motivaljatok..

2018. dec. 19. 22:20
 2/7 A kérdező kommentje:
Na jo tudom hogy fontos oran az odafigyeles de ha a tanar monoton moson mondja es egyszeruen bealszom??!!!
2018. dec. 19. 22:21
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, minden órára kéne készülnöd, és igen, bármennyire unalmas is, ha abban a 45 percben képes vgy az anyagra figyelni, azzal megspórolsz magadnak 3-4 óra tanulást otthon, mert elég csak átolvasnod legközelebbre. Ha ez nem elég motiváló, akkor semmi.
2018. dec. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem speciel minden nap az motivált a középsuliban, hogy 1 nappal kevesebbet kell ott töltenem. Unalmas tárgyak, életunt szadista tanárok jellemezték a középsulis 4 évemet. Azóta egyetemre járok és új értelmet nyert a tanulás fogalma, mert végre azt tanulhatom, ami érdekel is.
2018. dec. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj oda órán. És minden nap, ha hazaérsz, nézd át az aznap tanultakat. Elég csak egy óra. Így egyrészt jobban fog rögzülni a dolog, másrészt látod, ha valamit nem értesz, ezt bejelölöd és hétvégén ha van időd akkor nekiállsz utánaolvasni.
2018. dec. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én szinte csak abból éltem (majdnem kitűnő), ami órán megragadt, szóval, igen, megéri odafigyelni!

Az, hogy kell-e óráról-órára tanulni, az tanárfüggő, mert ugye ha van feleltetés vagy előre be nem jelentett dolgozat, akkor persze, kell, mert könnyen kaphatsz egy rossz jegyet, ami lehúzza az átlagot. Ha a tanár kiszámíthatóbb, akkor nem feltétlenül, de akkor sem szabad az utolsó napokra hagyni!

2018. dec. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez mar eleg motivalo volt. Koszonom:)
2018. dec. 20. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!