Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem. Voltam. Jó matekból, de...

Nem. Voltam. Jó matekból, de turizmus vendéglátást vagy hr-t akarok tanulni. Van. Esélyem 25 évesen reál szakon ha újra nekiesek? Töriszakos diplomám van. De jobban tetszik a reál vonal.

Figyelt kérdés
2018. dec. 22. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
12%
25 evesen mar minek akarsz tanulni? mit kell varialni? ha igy haladsz 30 eves korodban lesz az elso munkahelyed.. kiveve ha eltart a csavod vagy apucid gazdag milliardos, akkor menj tanulni.
2018. dec. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért mert fejlődni akarok. És végig dolgoztam suli mellett is.
2018. dec. 22. 18:11
 3/7 A kérdező kommentje:
Jelenleg is dolgozom.
2018. dec. 22. 18:11
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát hajrá!

Több esélyed van mint a teljesen kezdőknek.

2018. dec. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#1 egy idióta. Teljesen normális akár 50 évesen is egyetemet kezdeni.


Viszont se a HR, se a turizmus vendéglátás nem az évezred ötlete. Valamilyen perspektivikusabb szakmát találj magadnak.

2018. dec. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha 30 évesen végzel még akkor is előtted van 30-40 év munka. Miért ne érné meg? Ha készülsz, valamint néha a húzósabb tárgyakból veszel egy kis magán zh ílletve vizsga felkészítést akkor meglehet. Amúgy melyik szakot nézted ki?
2018. dec. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Na, melyik mellett döntöttél?

Szerintem mindkettő jó, de én a turizmus-vendéglátásra szavaznék.

25 évesen a legideálisabb elkezdeni vmit tanulni, mert ilyenkor az ember már jobban tudja, mi érdekli. Amit addig tanultál, az vagy jó választás volt, vagy nem, mármint munkahely szempontjából, de nem volt hiába, minden tudás ér valamit, valamit hozzátesz az emberhez, okosodtál, szélesebb látókörrel rendelkezel, műveltebb emberré váltál. És biztos, hogy a töri például nem rossz akár a turizmusban sem, ki tudja, nem lesz-e szükséged rá valami idegenforgalmi-túravezetői feladat során egy kis történelem tudásra, már ha a turizmus olyan ágában dolgozol egyszer majd.

Amúgy valóban sokan vannak, akik 40-50 évesen tanulnak valami pluszt vagy valami teljesen új szakmát, úgyhogy nem szabad törődni a károgókkal.

2019. júl. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!