Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen szokás rosszabb...

Egyetemen szokás rosszabb jegyet adni az "órai munka" miatt?

Figyelt kérdés

Ez alatt azt értem, hogy ha valaki az órákon odafigyel és jegyzetel, de nem kérdez, illetve akkor szól hozzá az órához, ha kérik/kérdezik, az jogosan kaphat rosszabb jegyet? Velem most ez a helyzet, pedig a kiadott feladatokat és dolgozatokat mindig maximális eredménnyel teljesítettem. Vannak gondolataim és véleményem is, de ha nem kérdezik, én nem szeretek csak úgy hozzászólni az órához, szerintem ez valami személyiségből adódó gubanc, visszahúzódás vagy ilyesmi lehet. Hogyan tudnék megváltozni ebben a tekintetben? Egyáltalán máshol is szokás rosszabb jegyet adni ilyen dolgok miatt?


Mindenféle tanácsnak örülnék, és köszönöm előre is!


2018. dec. 23. 19:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk anno nehany szeminariumon, ha nem beszeltel eleget, automatikus bukas, vagy pedig a jegy 30-40%-at az orai teljesitmeny adta. Szoval, persze lehet. A szeminarium egy interaktiv munka.
2018. dec. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ez oktatótól függ. Nálunk a szemináriumokon az órai aktivitást is figyelembe veszik az értékelésnél, de nem minden tanár veszi annyira komolyan. Én sem vagyok az a típus, aki mindig minden gondolatát és ötletét megosztja másokkal, inkább csak akkor szoktam beszélni, ha kérdeznek vagy senki más nem tud hozzászólni a témához és muszáj mondanom valamit. Volt olyan tárgyam, ahol 50% jelentette a jegyeket és 50% az órai aktivitást és mégis ötöst kaptam, míg volt olyan tárgy, ahol sokkal kevesebbet ért ez a szempont, viszont mégis négyest kaptam arra hivatkozva, hogy nem voltam elég aktív az órákon. Szóval, minden oktatónak más a véleménye. Viszont én nagy általánosságban azt tapasztaltam, hogy az oktatók azért egy-két alkalom után már leszűrik, hogy ki milyen típus pl. ki szeret beszélni, szerepelni, kinek van sok ötlete, ki visszahúzódóbb, ki csendesebb, kinek megy nehezebben az adott tárgy stb. és azért ezt is figyelembe veszik.
2018. dec. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk az órai aktivitást ilyen módon nem veszik figyelembe. Van ahol dolgozni kell, de annak kézzel fogható beadandó bizonyítéka van. Más oktató órai vagy otthoni aktivitásra ad plusz pontot, de az illető vizsgán ugyanannyi eséllyel indul mint más, ha a kettes megvan akkor kapja meg a pluszt.


Szóbeli vizsgán persze hatalmas előnnyel indul aki szeret szerepelni és nem is mond hülyeséget, minden oktató kegyesebben bánik velük, de ez szerintem mindenhol így van, volt és lesz :)

2018. dec. 25. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!