Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Osztatlan tanári szakon, ha...

Osztatlan tanári szakon, ha csak az "A" szakomat végzem el középiskolaira, a "B"-t csak általánosiskolásra, később "tovább vihetem" a "B" szakot középsulisra?

Figyelt kérdés

Osztatlan tanári szakon vagyok, arra gondoltam, hogy a matematikát csak általános iskolaira végezném el, a testnevelést pedig középiskolaira. Ha később mégis szeretném elvégezni a matematika szakot úgy, hogy középsuliban is taníthassam, hogyan tehetem ezt meg? (Két éves utánképzés vagy valami ilyesmi?)


Tudom, hogy nem valami magas a tanári fizetés, de van valami különbség, ha csak az egyik szakommal vagyok középiskolai tanár és nem mindkettővel? A legtöbb esteben úgyis csak az egyik szakomhoz találok megüresedett helyet.



2018. dec. 25. 15:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Egyre inkább kétszakosokat keresnek szerintem, hogy jobban variálhasson a suli, hiszen tanárhiány van. Persze éppen a tanárhiány miatt az egyszakosnak is örülnek, ha ló nincs, jó a szamár is alapon.

Nem akkor több a fizetésed, ha papíron többszakos vagy, hanem akkor, ha valóban tanítod is mindegyiket.

De ha később amúgy is középiskolásítani akarod a másik szakodat is, akkor szerintem nem érdemes várni vele. Bár szerintem lehetőség biztos lesz rá, csak én nem tudom, hogy pontosan hogyan.

2019. ápr. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!