Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van érettségim, meg egy...

Van érettségim, meg egy szakmám, mégis úgy érzem, ezzel semmit nem érek, segítene nekem valaki?

Figyelt kérdés

Beadtam a jelentkezésem egy főiskolába, de szerintem nem vesznek fel, mert nem lett a legjobb (azért reménykedem), így nem tudom mit kezdjek magammal, ha nem sikerülne... Igazából az a legnagyobb bajom, hogy nem tudom mi akarok lenni. :( Érdekelni rengeteg dolog érdekel, csak azokhoz nem vagyok elég okos... :( Pl. szeretek gyerekekkel, emberekkel foglakozni, szeretem az idegen nyelvet (bár egyikből sem vagyok jó), szeretek utazni, ismerkedni, sportolni, szeretem a filmeket, stb... Sok dolog érdekel, kiskorom óta az volt az álmom, hogy taníthassak, pszichológus lehessek, de ezekhez is sajnos komoly tudás szükséges, ami nekem nincs meg. :(

OKJ-s képzésen is gondolkoztam, de fogalmam sincs, hogy mit kellene tanulnom... A lényeg, hogy emberekkel szeretnék mindenképpen...

Szerintetek mit kellene? Milyen szakma lenne jó nekem? Tudom, nekem kellene eldöntenem ennyi idősen, de mégsem megy. :/

Segítsen valaki, légyszi!


2010. jún. 28. 13:55
 1/5 A kérdező kommentje:
Tolongás van... :S :'D
2010. jún. 28. 14:06
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha esetleg tenyleg nem vennenek fel iden foiskolara, menj ki kulfoldre baby-sitternek egy evre, tanulhatod a nyelvet, utazol, gyerekekkel foglalkozhatsz, uj embereket ismerhetsz meg, es gondolkozhatsz rajta, hogy mit szeretnel csinalni, es jovore felvetelizhetnel megint....
2010. jún. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, ez jó ötlet, már én is gondolkoztam rajta, csak azt nem tudom, hogy minek tanuljak... :(
2010. jún. 28. 14:15
 4/5 anonim ***** válasza:

én vmelyik fősuli eü szakját ajánlanám, ha idén nem vesznek fel, ősszel érettségizz újra, készülj rá, 330-340 pontot így össze tudsz szedni egy év alatt, közbe állj rá a nyelvre, évvégén nyelvvizsgázhatsz is, februárba meg add be a jelentkezést vhova :)


szerintem jobban jártál, én első éves vagyok egy egyetemen, első körbe felvettek, és meg is bántam, ezt abba akarom hagyni új szakokat nézegetek, szval elpazaroltam egy évet az életemből ezzel ...

2010. jún. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Esetleg a gyógyped asszisztens képzést tudnám ajánlani neked. Van benne pszichológia is, gyerekeken segítesz vele. Nem nehéz elvégezni, nem főiskola, de felsőfokú szakképesítést ad.
2010. jún. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!