Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Semmelweis egyetemen a gyógysz...

Semmelweis egyetemen a gyógyszerész diplomához tényleg 2 nyelvvizsga kell?

Figyelt kérdés
Nekem csak 1 van... Lehetseges, h kepes leszek arra, h az egyetem mellett, ami alapbol nagyon nehez, meg egy nyelvvizsgat is teszek?

2018. dec. 28. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Idegennyelvi követelmény:


A mesterfokozat megszerzéséhez angol, német, francia, spanyol, olasz vagy orosz nyelvből vagy nemzeti, illetve etnikai kisebbségi nyelvből egy államilag elismert középfokú (B2), komplex típusú nyelvvizsga vagy ezzel egyenértékű érettségi bizonyítvány vagy oklevél szükséges.


Forrás: [link]

2018. dec. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Középfokú angol

kell

2018. dec. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
26%

Kell egy középfokú C típusú. P


Plusz egy középfokú szaknyelvi ami lehet ugyanabból

a nyelvből, DE ezt ki lehet váltani egy ún. belső nyelvvizsgával amit a kar szervez -

2018. dec. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%

A kozepfoku nyelvvizsga nem C tipusu.

Es C tipusbol ketto van....

Amit az elso irt kapasbol marhasag

2018. dec. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4%

Olytatas: a gyogyszereszet osztatlan doktori kepzes.

Az idezett sorok tehat ertelmuket vesztik hamis alapkoncepcio felmutatasa miatt.


Minden egyetem mashogy hatarozza meg a kovetelmenyeket, Pecsen eleg ugyanabbol a nyelvbol egy kozep es egy szaknyelvi kozep. Kerdezz vegzosoket, menni fog.

2018. dec. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A középfokú nyelvvizsga(B2), c tipusa azt jelenti, hogy komplex. (Irasbeli es szobeli is). Utolso elotti vmi felreertesz
2018. dec. 31. 12:04
 7/8 anonim ***** válasza:

SE-GYTK-s vagyok, rám az vonatkozik, hogy a diploma megszerzéséhez szükséges legalább egy középfokú, C típusú (azaz komplex) nyelvvizsga, valamint egy egyetemi nyelvi záróvizsga (amit ingyen megcsinálhatsz az egyetemen, ingyenes felkészítő is van rá, kb. alapfokú szaknyelvi vizsga) angol/német/francia/spanyol/orosz/olasz (vagy valamilyen hazai kisebbségi) nyelvből. Latin tehát nem játszik. Az összesen 2 vizsga egyikének angolnak kell lennie, a másik nyelv bármelyik másik lehet a felsoroltak közül. A nyelvi egyetemi záróvizsga kiváltható egy legalább középfokú komplex nyelvvizsgával az adott nyelvből.


Tehát ha van egy középfokú komplex angolod és németed, nincs semmi teendőd. Ha van mondjuk egy felsőfokú németed, akkor angolból kell záróvizsgát tenned (vagy csinálsz egy államilag elismert középfokú nyelvvizsgát). Ha csak angolból van egy középfokúd, választhatsz, miből teszel záróvizsgát vagy középfokú nyelvvizsgát (és nyilván érdemes a gimnáziumban tanult másik idegen nyelvből.)


Nekem 2 nyelvvizsgám van, de van olyan csoporttársam, aki már csinált ilyen egyetemi záróvizsgát (azt hiszem, németből). Állítása szerint nem tudott sokat németből, de eljárt felkészítőre és simán meglett neki. Szerintem a sok szerves meg gyógykém mellett felüdülés lesz nyelvet tanulnod. :D

2019. jan. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Nekem angolbol felsofoku nyelvvizsgam van, Kanadában jártam óvodába, hogy nagyon jól menjen az angol (ilyen megfontolás vezette a szüleimet, nagyon sok családtagunk él ott az 50-es évek óta), de az egyetemi angol záróvizsga meglepett. Sikerült, de nem keszultem ra, meg is lett az eredmenye. Pl szobeli 83% lett asszem, bemutatkozas 8/8, ábraelemzes 10/9 (itt nem ertem mire vontak le pontot, merf tokeletes volt, 2 perc utan mentjnk a harmadik szekciora), anamnezisfelvetel, eloadastartas 12/8 pont. Nem tudtam h a veny nelkul kaphato gyogyszer az over the counter medication, es azt mindtam h it is available without prescription.

Mondtak h negyedeves hallgatokemt ezt tudni kellett volna es h szankcionaljak de termeszetesen ne aggodjak mert a nyelvtudas az tokeletes.


A levelirasom 100% lett.

A szoveg tomoritve forditasa 100% lett.

A reading az pedig 85%.

Az nagyon nehez volt, ket 4 oldalas tudomanyos cikket raktak be, nem B2 szimt volt hanem C2.

A legmagasabb, mivel nem konnyitettek rajta stb (kozepfoku nyelvvizsgakon ugy gyartjak a szovegeket h adott szintuek legyenek, az egyik egy amerikai Harvard cikk volt, a masik egy brit egyetemi publikacio. Megoldottam, mondom, 85% lett, de pislogtam,, mert meglepodtem.

Listening: jofejek/nem jofejek, az osszes szo amit meg kellett volna hallani szakmai szo volt, amiket nem feltetlenul tudtam. Annyit tudok h meglett az is, de a listening es a reading nehez volt, foleg h a listeningen egyszer Chicagoi es egyszer Texasi csavo beszelt az akcentusa alapjan.

2019. jan. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!