Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti is tapasztatátok ezeket a...

Ti is tapasztatátok ezeket a megjegyzéseket egyetemmel kapcsolatban? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Közgázon vagyok elsőéves, és személy szerint főleg így vizsgaidőszakban demoralizálnak a következő típusú megjegyzések:


- Felsőbbévesek akik elsőévesek problémáira csak lenézően annyit mondanak hogy "lesz még nehezebb is :) a mikroökonómia vizsga gyakorlatilag gyerekjáték, szinte hozzádvágják a hármast, látszik hogy nem volt még nektek optkut, vpü stb."


- Más, a karon belül keményebb szakokra járó emberek akik azon hőbörögnek hogy a többi szaknak mennyivel könnyebb dolga van, nem is járna érte közgáz diploma


- A szokásos "a bölcsészet büfészak", "a közgáz büfészak", szinte már minden csak a jog és orvosi nem "büfészak"


- Emberek akik már végeztek min. 5-10 éve, és azt állítják hogy a mostani egyetemi képzés már semmit sem ér, "minden jöttmenthez hozzávágnak egy diplomát", vagy "annak idején én munka mellett is simán kijártam az xy-t"


Ilyenkor arra gondolok hogy ha tényleg ennyire "könnyű" az első félév, ennyire "könnyű" ez a szak, ennyire "könnyű" diplomát szerezni, akkor most én, és a többi hasonló hallgató vagyunk a hülyék hogy igenis megküzdünk a tananyaggal és nem a kisujjunkból rázzuk ki?

Logikailag tudom hogy nem kéne más véleményével törődni és nem érdemes méregetni magamat másokhoz, illetve hogy az interneten nem feltétlenül mond mindenki igazat azzal kapcsolatban hogy mi mennyire istentelenül könnyen ment neki, de azért kicsit elkeserít.



2018. dec. 29. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Sajnos ez mind igaz. Én jártam 2 eltérő szakra egyetemen, az egyik elmondhatatlanul könnyű volt, akkor azt hittem, hogy legalább átlagosan nehéz, de egy vicc volt csak. És az is helytálló, hogy 10-15 éve sokkal jobb tudást kaptak a hallgatót, manapság a gyakorlati tudása a végzetteknek teljesen nulla, ha mellette nem szereztek gyakorlatot valahol. Az első féléves tárgyak pedig tényleg csak alapot adnak, illetve egy szintre próbálják felhúzni az eltérő színvonalú középiskolából érkező embereket.
2018. dec. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Visszanézve persze, igaz, de elhiszem, hogy gimi után elég meredek a váltás:D
2018. dec. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

- Felsőbbévesek akik elsőévesek problémáira csak lenézően annyit mondanak hogy "lesz még nehezebb is...

Vissza nézve mindig könnyűnek tűnik egy-egy már teljesített tantárgy, iskolai szint, stb. pl.: egy középiskolásnak az általános iskola, egy egyetemistának az érettségi az első vizsgaidőszak után... ugyan így a felsőbb éves hallgatóknak az első egy-két félév alapozó tantárgyai is ilyenek.

- Más, a karon belül keményebb szakokra járó emberek akik azon hőbörögnek hogy a többi szaknak mennyivel könnyebb...

Akkor ő miért nem oda jár? Nem vették fel oda, vagy nem tetszik az a szakma? Egyik esetben sem értem az "irigykedést".

- A szokásos "a bölcsészet büfészak","a közgáz büfészak"...

Na igen, ez gyakori, de mérnők hallgatóként mondom, hogy ennek a fele abból adódik, hogy az embereknek fogalmuk sincs, hogy a másik szakma mit is csinál, a másik fele pedig simán csak szurkálódás :) nem kell mindent komolyan venni.

- Emberek akik már végeztek min. 5-10 éve, és azt állítják hogy a mostani egyetemi képzés már semmit sem ér...

Nagy részük nem ismeri, a mai rendszer(bsc, msc, foszk, stb.) és mindegyiket a régi egyetemi diplomával próbálja azonosítani, ami a mai bsc+msc lenne.

- "annak idején én munka mellett is simán kijártam az xy-t"...

Igen, mindig voltak, és most is vannak olyan főleg levelezős képzések, ahol fele annyit sem kérnek a diplomáért, mint egy átlagos nappalin.

2018. dec. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
15%
Aki ezzel komolyan képes foglalkozni, az menjen vissza az oviba.
2018. dec. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező ne foglalkozz azzal, hogy ki mit mond. Milyen szakra jársz? Szakosodj rá valamelyik részére és képezd tovább magadat MOOC platformokon. Menj el gyakornoknak minél nagyobb céghez. Éld a saját életedet, ne foglalkozz idiótákkal.
2018. dec. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az értelmes válaszokat :) Igen, az éles váltás miatt nehezebb leginkább a dolog.

#4es, értem én hogy nem ez a világon a legnagyobb probléma, nem is ezzel töltöm a napjaim minden percét, pontosan azért csak egy ilyen casual fórumos beszélgetést szerettem volna vele indítani, úgyhogy tényleg nem szükséges az ilyen gyerekes válasz.

2018. dec. 29. 19:34
 7/8 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

BME-re jársz, mi? :D

Ott mindegyik kar fúj minden másik karra, és minden másik egyetemre, ez már szinte a tananyag része. Nem kell komolyan venni.

Viszont tényleg jó tanács: most talán még nem is annyira fontos, mint majd később lesz (főleg, ha majd dolgozol) de sosem azt kell nézni, mit mondanak, hanem, hogy KI mondja. A millió senkit ignorálni kell. Sokkal könnyebb lesz, ha ezt ezt a fejedbe vésed. Magadra koncentrálj, ne másokra.

2018. dec. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó, szerintem Corvinusos. :D

A csoportban én is olvasom ezeket, én másodéves vagyok, az opkutot nem tudom miért izélják ennyire, az elég könnyű de igen, a vpü, stat azért nehezebb, mint a mikro. Bár az is igaz, hogy azért titeket eléggé beszivattak ezzel az új rendszerrel mikroból, én tavaly kb. 3-4 nap elég chilles tanulással lettem 2-es, úgy, hogy egy órán sem voltam bent év közben, ez most nem működne azért. :D

De fel a fejjel, ne foglalkozz az ilyenekkel, utólsg menő rámondani a tárgyakra hogy könnyű volt, de bezzeg az ezmegaz. Hidd el, elsősként ők is sírtak a mikro miatt.

2018. dec. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!