Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanácsok, ötletek, hogy...

Tanácsok, ötletek, hogy hogyan birkózhatnék meg a biofizikával (orvosi)?

Figyelt kérdés
Kémiával jöttem, így ezzel nem volt gondom, sőt, még a statisztikával sem, de a biofizika olykor-olykor olyannyira kikészít, hogy szó szerint félre kell dobnom, és bizonyos időintervallumon belül akármi mással kell lekötnöm magam - ami közben végig az kattog a fejemben, hogy na de tanulni kéne! Röpke 150 oldalt tesznek ki maximum a kidolgozott tételek, ennyit egy nap alatt játszi könnyedséggel magamba tömök, na de EZT? Egy tétellel képes vagyok küszködni 2 órát is, de másnap sem látom sok hasznát az energiabefektetésnek. Nem akarom feladni, de nem tudom, milyen módszerrel tanuljak, mert ez az "elolvasom, értelmezem, majd felmondom 3-4x és végül újra elolvasom" metódus nagyon nem működik. Tény, hogy van benne logika, van ami érthetőbb, de van ami nekem istentelenül nehezen érthető, már ha megértem, a legrosszabb viszont az, hogy nem tud rögzülni.. A röhej pedig az, hogy a képtelek tanulásával semmi problémám sincs.
2018. dec. 30. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Melyik egyetem? Egyébként a biofizika mint tantárgy tiszta haszon volt, ha az nincs soha nem ismerem meg az entrópiát mint tudományos fogalmat, és nm tudok rá hivatkozni, mint a lakóhelymen uralkodó természetes állapotra. :-D


Egyébként tök logikus a biofizika. Ráadásul kb. egyharmada biológia, egyharmada kémia, a maradék fele meg kb. olyan hogy hogyan működik a CT meg az MR...

2018. dec. 31. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
POTE? Pacsi! Nekem sem marad meg 😂😂, az a baj,hogy nálunk a tételek fele általános fizika és ha esetleg azt tanultuk kémiából,akkor meg át van fogalmazva,szval egy dolgot kétféleképpen kell megtanulni és valamelyik tétel full hülyeség.
2018. dec. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Gyerekek, POTE-n van kemény 27 tétel... Tessék a rinyálást beszűntetni és tanulni. Ennél csak szarabb vizsgaidőszakok jönnek.
2018. dec. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
DOTE-n 58 tétel van. :) A sacperkb. 280 minimumkérdés az már szóra sem érdemes kategória.
2019. jan. 1. 16:28
 5/5 anonim ***** válasza:
21%
Kedves utolsó. Most elmorzsoltam érted, egy könnycseppet... Nem tudom én 9 éve voltam elsős de mi negyed ennyit nem rinyáltunk. Ülj le tanuld meg, ezért jöttél orvosira.
2019. jan. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!