Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Át tudok menni másik egyetemre...

Át tudok menni másik egyetemre úgy, hogy maradok ugyanazon a szakon?

Figyelt kérdés
Ez függ mondjuk a szaktól is? Illetve ha valakinek van tapasztalata, a pécsi vagy a Pázmányos, esetleg ELTE-s jogi kar a jobb, hol tanítanak jobban (vagy melyik a könnyebb :))?

2019. jan. 1. 10:41
 1/6 anonim ***** válasza:
39%
Ha át lehetne, akkor mindenki az eltére akarna átmenni a károliról, pázmányról. Csak a legritkább esetben vesznek át hallgatót másik egyetemről.
2019. jan. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom joggal hogy van, orvosin sotera hozzank sokan jottek at szegedrol, pecsrol. De alt bizonyos atlaghoz kotik. Erdeklodj a to-n ott ahova akarsz menni hogy mik a feltetelek.
2019. jan. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi, egyébként felvettek volna az ELTE-re is (szóval Pázmányra is) csak bizonyos okok miatt végül nem oda mentem (utolsó pillanatban változtattam a sorrenden)... Illetve az átlagommal egyelöre nincs gond, de akkor majd érdeklödöm a TO-n. Viszont ha valaki ELTE-s vagy Pázmányos tudna írni az egyeteméröl azt még megköszönném.
2019. jan. 1. 13:32
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg felvettek volna akkor jelentkezz ujra az eltere, es fogadtasd el a meglevo targyaid...


De persze erdeklodj elotte, mit fogadnanak el, hogy megeri-e.

Ezis egy opcio.

2019. jan. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%
Ha átjelentkezel vagy újra jelentkezel úgyanúgy el kell fogadtatni a tárgyiadat. Így ilyen szempontból mindegy melyiket választod. Ami nem mindegy, hogy ha újra felvételizel akkor a felvételi pontjaidat viszed és a központi felvételi szabályok szerint fognak felvenni, még ha átvesznek akkor az átlagod lesz a döntő és egyedileg bírálja el az egyetem. Utóbbi esetben az egyetem honlapján illetve a TO-n kérdezősködj. Fontos, hogy csak egy év elvégzése után lehet átjelentkezni és akkor is csak tavaszi félév végén (ez eltén és pázmányon is így van). A tárgy-elfogadtatás viszont pénzbe kerül és van egy max kredit érték amit elfogadnak szóval minél előbb kezd el majd az átjelentlezést. Én egyébként azt javaslom, hogy egyetem közti átjelentkezéssel menj, mert úgy hivatalból megnézik a már teljesített tárgyaidat és fel tudod venni a ráépüléseket is egyből, még ha felvin jelentkezel akkor ezt neked kell kérvényezni ami egy csomó idő kiesés lesz.
2019. jan. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Tanulmányi Hivatalt kérdezd meg elsősorban. Valóban csak meghatározott kreditet tudsz elfogadtatni, ha ELTE-re adod be akkor arra számíts, hogy nem biztos, hogy csúszás nélkül megúszod, mivel nem szeretnek elfogadni tárgyakat máshonnan, illetve eléggé másképpen épülnek a tárgyak egymásra, így nem igazán tudnál rögtön a saját évfolyamodban kezdeni.
2019. jan. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!