Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SOS! Hogy kell egyetemre...

SOS! Hogy kell egyetemre jelentkezni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, tudom, hogy ezt nem itt kellene megkérdezni, meg nézzem a felvi.hu-t, de mindenkitől mást hallok (tanárok is mást mondanak): hogyan kell egyetemre jelentkezni végülis? Valaki azt mondta, regisztráljak a felvire, ez kész. Más pedig ügyfélkapuról, kormányablakról, okmányirodáról beszél. Köszönöm szépen előre is azoknak, akik ezt világosan el tudják nekem magyarázni! :) BÚÉK mindenkinek!

2019. jan. 2. 17:51
 1/5 anonim ***** válasza:
19%
Ennek a pontos folyamata engem is érdekelne, jó lenne egy olyantól hallani, aki már túl van ezen :)
2019. jan. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A felvételi tájékoztatót kell "nézegetni":


[link]


Amúgy igen, a neten kell megcsinálni az egészet (pl. megadni az adataidat, feltölteni a dokumentumokat), a felvi.hu-n, viszont a végén majd hitelesíteni kell a jelentkezésedet. Ez pedig két módon működik, vagy kinyomtatod és postázod vagy pedig az ügyfélkapun keresztül is meg lehet oldani, ami sokkal egyszerűbb és gyorsabb. Ezért mondják, mert ez szimplán praktikusabb. Ha nincsen még ügyfélkapud, akkor igen, el kell menni a kormányablakba és kell egyet csináltatni.

2019. jan. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kell az ügyfélkapus regisztráció az teljesen biztos. A többi dolgot a felvin kell csinálni. A teljes menetére ìgy nem emlékszem, ugyanis már végeztem az egyetemen.

N

2019. jan. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze,mivel ügyfélkapuval tudod leggyorsabban hitelesíteni a felvételid, vagy levélként,csak ugye ott van átfutási idő stb.

1.lépés végig mész a felvin, végig segít,ha hiányosan töltöd ki reklomál.

Ha most érettségizel igazából semmit nem kell feltöltened,ha pontduplázásra mész(mint én) akkor a középsulis eredményeid sem kell megadni

2.hitelesited --A:Ügyfélkapu, B:Levél.

2019. jan. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2019. jan. 2. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!