Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi időt szoktatok szánni...

Mennyi időt szoktatok szánni egy vizsgára való felkészülésre?

Figyelt kérdés
Én a jövő héten megyek vizsgázni négy tárgyból, egymás után és csak most a héten, illetve előző hét végén álltam neki a felkészülésnek. A vizsgaidőszak első hetében még be kellett pótolnom zh-kat és beadandókat, így azokkal foglalkoztam, aztán karácsonykor is a családommal voltam és csak most jutottam el addig, hogy elkezdjek tanulni. Nem azt mondom, hogy tökéletes lesz és maximálisan fel fogok készülni mindenre, de én annyira azért nem félek tőle. A tesóim is mindig azt mondogatták, hogy az utolsó pillanatban álltak neki tanulni, max. egy-két napot szántak egy vizsgára. Én is ilyen típus vagyok, a zh-kra is csak egy-egy délutánt szántam. Mások pedig heteket tanulnak egy vizsgára, vannak akik már a szorgalmi időszakban is elkezdtek tanulni a vizsgákra és megmondom őszintén, hogy engem ez meglepett... Én nem gondoltam volna, hogy valaki ennyire korán elkezdi és nem is értem, hogy hogyan van ennyi idő minden tárgyra.
2019. jan. 2. 23:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Amennyi van. Ha ennyi van, ennyit töltök vele.

Nem a vizsgához igazítom az időt, hanem az időhöz a vizsgafelkészülést. Ha 2 napom van, akkor annyi, munka és család mellett ez néha nem választás kérdése. Ha 2 napom van, abból hozom ki a maximumot (taktika és időbeosztás persze nem mindegy), ha 2 hetem van, akkor meg abból. Nyilván az eredmény nem mindig tökéletes, de a vizsgákra én elsősorban úgy tekintek, hogy 1. legyen legalább kettes, 2. ha lehet, akkor legyen jobb, mint kettes. De az első a cél, a második már csak egy szuper plusz, ami, ha belefér, nagyon örülök, ha nem, elengedem.

2019. jan. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Milyen tárgyakról van szó? Egy hét alatt 4 tárgyból csak akkor lehet felkészülni, ha humbug tárgyakról van szó. Én 3-5 napot szoktam tárgyanként készülni, de figyelek és jegyzetelek az órákon, és nem a vizsgaidőszakban kezdem el olvasni a könyvet.
2019. jan. 3. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Történelem és nyelvészeti tárgyakról van szó. Minden órán ott voltam, van saját jegyzetem és az összes ajánlott irodalmat elolvastam, szóval nem a nulláról állok neki. Csak szimplán most kezdtem el rendesen tanulni.
2019. jan. 3. 07:49
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor attól függ, hányas jegyet szeretnél. Ilyen felkészültség mellett elég egy este átolvasni is.
2019. jan. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Változó.

- mekkora az anyag és az adatmennyiség

- milyen típusú a számonkérés

- mennyire ismerős

- mennyire fontos

- mennyire szabadon választottam meg a vizsgaidőpontot (mik voltak a kiírt időpontok, beengedett-e időben a Neptun stb.)


Ebben a vizsgaidőszakban volt, amire egy délutánt, és lesz, amire 10 napot készülök. De nem éjjel-nappal, nem hajtom magam, csak úgy kényelmesen. Inkább szánok rá több napot, de nem stresszelem magam, és nem tanulok végkimerülésig.


Általában igyekszem úgy felvenni a vizsgákat, hogy minden vizsga előtt legyen min. 1 nap, amikor csak azzal foglalkozom (de nem mindig sikerül). Olyan vizsga is volt, amire 3 hetet tanultam - de kellett is.

2019. jan. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon változó, attól függ, hogy milyen tárgyról van szó. Volt már, amire 2-3 órát tanultam, de olyan is, amire 1 hetet. Sajna olyan is lesz, amire még ennél is többet fogok, mert óriási az anyagmennyiség.
2019. jan. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!