Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Közeli vagy távoli egyetemre...

Közeli vagy távoli egyetemre jobb menni?

Figyelt kérdés

Elég közel lakom Pécshez, kb. 20 km. Buszok viszonylag gyakran járnak és fél óra alatt beérek.

Már évekkel ezelőtt elterveztem, hogy biztos nem ide fogok egyetemre járni, mert minél előbb el akarok költözni, de kicsit elbizonytalanodtam, így a jelentkezés előtt.

Budapestre gondoltam, mert nyilván oda a legegyszerűbb eljutni a többi nagyváros közül, meg talán ott a legjobb a képzés.

De tudom, hogy sokat kell majd utaznom, sokkal több pénzbe fog kerülni az, hogy nem itthon lakom. Attól is tartok, hogy majd nem fogom kiismerni magam Pesten, meg hogy nem fogok kijönni a szobatársa(i)mmal (koleszos szeretnék lenni) vagy hogy nem is vesznek fel a kollégiumba.

És még félek attól, hogy nem találok barátokat, egyedül fogom magam érezni és rosszul.

Szerintetek melyik a jobb? Otthonról bejárni vagy egy másik városba költözni?



2019. jan. 5. 22:11
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

A koli meg Pest nagy buli, valszeg sokkal hamarabb találnál munkát is.

Másrészt ha nem tetszik, haza is tudsz menni.

Én azt mondom, hogy ha belefér a keretbe, akkor próbálj rá Pestre.

2019. jan. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig Pestre jártam (kb. 40 km-re lakok onnan) úgyhogy bejárós voltam. Az elég fárasztó volt nekem, mert így napi 3 órát utaztam majdnem, de azért hozzá lehet szokni, csak nem jó.:D De szeptembertől valószínűleg Szegedre fogok járni, én is koleszos lennék ott, és én őszintén szólva várom. Tudom, hogy vannak hátrányai is a kolinak, de azért kicsit vágyom már arra, hogy távol legyek attól a helytől, ahol egész életemben éltem. Meg abban is bízok, hogy így - ha nem is több, de - talán szorosabb barátságot tudok kialakítani másokkal. Pesten csak felszínes volt mindenkivel a kapcsolatom.

Egyébként én a közelsége miatt jártam fel Pestre az egyetem előtt is, de sosem azon a részen voltam, ahol tanultam, szóval új volt a hely, de így is azt mondom, hogy viszonylag hamar kitudtam ismerni a helyet, meg megszokni a metrózást, stb.

De azért szerintem azt se felejtsd el semmiképp számításba venni, hogy ha olyan szak érdekel, ami mondjuk a pécsi egyetemen nagyon jó és színvonalas képzés, akkor szerintem felesleges Budapestig menni.

2019. jan. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
72%

Szerintem messze érdemes menni! Sokkal jobb, amiatt, hogy így nem a szüleiddel fogsz lakni, hanem önálló leszel. A szüleid nem szólnak bele a dolgaidba, nem kell mindig tudniuk, hogy épp hova mész, azt eszed, amit te akarsz, nem amit anyukád főz meg vesz, stb..


Az igaz, hogy így többe kerül, mert ugye kell fizetni a kolit, szállást, vonatot, stb, de ha megengedhetitek magatoknak, akkor szerintem érdemes bevállalni. A koli amúgy nem drága egyáltalán.

2019. jan. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is hasonló helyzetben voltam, csak én Debrecenből mentem fel Pestre. Jó volt, mert találtam munkát suli mellett, új embereket ismertem meg, önállósodtam stb. De nagyon függ attól, hogy milyen szakon szeretnél tanulni pl. ha orvosira akarsz menni, akkor nem hinném, hogy jobban járnál.
2019. jan. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én Budapest egyik külső kerületében lakom, és direkt maradtam a fővárosban az egyetem miatt, azért, hogy itthon lakhassak. Én nem szeretek közösködni másokkal (kollégiumban). Jó is a tömegközlekedés, illetve tervben van egy autó vásárlás is a kényelmesebb bejárás miatt.


Szóval azt kell mérlegelned, hogy mennyire vagy hajlandó közösködni idegen emberekkel. A koliban buliznak, hangoskodnak. Ezért ott kb lehetetlen tanulni és sokszor aludni sem fogsz tudni rendesen. Fel fognak ébreszteni a szobatársaid ébresztőórái reggel. Közös fürdőben kell mások előtt pucérkodni. És lehet, hogy nem is fogsz jól kijönni a szobatársaiddal. De még az is lehet, hogy az egyetemre felvesznek, de a koliba nem (ott is pontrendszer van, és Budapesten jóval nehezebb koliba bekerülni, mint vidéken). Albérletárak meg nagyon drágák. Nem tudom milyen anyagi helyzetben vagytok, de ha nem tudtok bérelni egy garzont, akkor másokat kell találnod, akikkel összedobjátok a pénzt, és együtt fizettek egy albérletet, ahol közösen laktok. De ez is olyan lesz, mint egy koli. Sose tudsz egyedül lenni. És még elég nehéz is egy másik városban olyanokat találni, akikkel együtt tudnál lakni. Nagyon lutri a dolog.


Én azt javaslom, hogy ha teheted maradj otthon, és legyél bejárós a legközelebbi egyetemre. Írod, hogy a tömegközlekedés is jó. Szerintem nagy hülyeség lenne ezt a lehetőségedet feladni.

2019. jan. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Vedd figyelembe, hogy ha Pesten nem kapsz kolit, az cumi. És semmi nem garancia arra, hogy x féléven keresztül mindig fogsz kapni.
2019. jan. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az se mindegy, hogy milyen szakra akarsz menni. Ha például közgazdaságtant vagy pszichológiát akarsz tanulni, akkor nyugodtan maradj Pécsett, a pécsi közgáz például menő hely (rengeteg pécsi kollégám van, hatalmas multinál, nagyon jó diploma!). Pécsi pszicho is jó. Orvosi is jó.


Én szerintem maradnék Pécsett, nagyon szép város.

2019. júl. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Közelibe érdemes.
2019. júl. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!