Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg veszélyes vegyészmérnö...

Tényleg veszélyes vegyészmérnöként/gyógyszerészét/vegyészként dolgozni?

Figyelt kérdés

Sokan mondták a környezetemben hogy ha lehet ne menjek vegyiparba dolgozni mert szörnyen egészségtelen például a vegyészmérnökök általában leukémiások lesznek a sugárzás miatt pl atomerőműben vagy egyéb daganatos betegségeket kapnak el vegyészek szintén.

Ez mennyire igaz? A kémia az "életem" imádom nem is tudnék elképzelni magamnak olyan munkát ami nem kapcsolódik hozzá.Bár igaz a szüleim nem támogatják és lehet ezért szeretnének eltántórítani más szakmát képzeltek nekem.

Szerintetek mennyi igazság van ebben?



2019. jan. 5. 22:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igenis, nem is. Vannak veszelyeztetett munkakorok es kevesbe veszelyes munkakorok. Bizonyos munkakoroket csak szigoru egeszsegugyi kriteriumoknak megfelelve tolthetsz be. Manapsag azonban egyre inkabb ugyelnek arra, hogy minel kisebb legyen a sugarzasi es kemiai expozicio, igy elkerulve kronikus betegsegek kialakulasat. Azert egy atomeromuben ne akard leelni az eleted. Es vannak szinte teljesen artalmatlan munkakorok is. Ha szereted a kemiat, ezek ne tartsanak vissza. Hajra :)
2019. jan. 7. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :) És természetesen annak a vegyészmérnöknek is aki üzenetben írt nagyon hasznos volt de sajnos nem tudtam üzenetben megköszönni(nem tudtam elküldeni valamiért).

Mégegyszer köszi mindkettőtöknek :)

2019. jan. 8. 16:06
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez így általánossagban nagyon hülyeség.

Szinte minden szakmának megvannak a veszélyei. Ha minden normálisan megy egy vegyi üzemben nem leszel se rákos semmi. Baleset meg hát mindenhol lehet.

Ilyenek ne tartsanak vissza ha ezt szeretnéd.

Üdv egy vegyész tanuló 😉

2019. jan. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!