Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen tanulmányi eredmények...

Milyen tanulmányi eredmények számítanak bele a felvételibe? Hogy zajlik egy "felvételi eljárás" több hónapon keresztül? Egy felvételin mennyi pontszám számít jónak?

Figyelt kérdés
Nyakamon a felvételi, többet-kevesebbet készülök rá szinte más naponta rendszeresen oldok meg Matematikai felvételi feladatokat. A nyelvtanra is készülök de nem annyit mint a matekra. Egy újonnan épülő gimibe szeretnék bejutni, vagy a Piaristába Vácott. Most így nyolcadik végére le szeretném tenni az angol alapfokút (A2) vagy a középfokot (B1).

2019. jan. 6. 10:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Meg vagy tévedve a A2 az nem alapfok hanem kezdő szint és annak is kettő féle változata van. A B1 pedig az alapfok a B2 az a középfok. C1 felsőfok C2 meg az amikor már valaki "anyanyelvi szinten" beszéli a nyelvet. A felvételi rendszer elég egyszerű gimiben meg vannak az oldalán az iskolának a követelmények pl kér szóbelit nem központit nem és hogy milyen tárgyak számítanak a tanulmányi eredményhez ez lehet matek magyar nyelv történelem vagy akár az összes tárgy. Ha elit iskola akkor jobb felvételi eredmény a 40+ pontoktól kezdődik a központin mind két tárgyból (80 pont összesen) ehhez jönnek a szóbeli pontok ha kell illetve a tanulmányi minden iskolában eltér ahogy számolják így nem tudom megmondani hogy őszben mi számítana jónak. Azt tudod megnézni hogyha fenn van a tavalyi felvételi jegyzék az iskola honlapján mennyi volt a legalacsonyabb pontszám akit felvettek és javaslom hogy adj hozzá 10 pontot és akkor tuti benn vagy. Ha rendszeresen oldasz meg feladatokat akkor nem lehet probléma.
2019. jan. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a tájékoztatást! Akkor B1 marad. Eddig tévhitben éltem.
2019. jan. 6. 12:42
 3/4 anonim ***** válasza:
60%
Szia. Én két éve felvételiztem, 82 pont lett összesen. A matekot be sem bírtam fejezni, mert ott ha valami nem jön egyből, bizony gyorsan elfogy az idő. Mindenképpen jó, ha feladatokat oldasz meg, mivel sablonfeladatok, könnyít a helyzeteden ha gyakorolsz. Nem tudom, hogy melyik iskolában írod, de célszerű olyat választani, ami közel van, vagy esetleg valamilyen okból számodra kedves. Hiszen ismeretlen környezet, ismeretlen emberek és sokan eléggé rá tudnak stresszelni. Innivalót és akár egy kis csokit, több kék tollat vigyél magaddal! Sok szerencsét kívánok neked!
2019. jan. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló vagyok

Az, hogy milyen dolgok számítanak bele,arról mindenképp tájékozódj az iskola honlapján, mert lehet, hogy szóbelire is menned kell, ha olyan az iskola.

2019. jan. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!