Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A trigonometriát mire használjuk?

A trigonometriát mire használjuk?

Figyelt kérdés

Nagy segítség lenne,ha valaki tudna gyakorlati példát mondani a trigonometria/trigonometrikus egyenletek használatára.

Ugyanis azokat a matematikai dolgokat amiknél tudom,hogy mit számolunk és miért (pl.:területet a szobafestés miatt,vagy százalékot a fizetés kiszámítása miatt vagy az adózás miatt) azt értem,de a trigonometriával megakadtam,mert nem értem,hogy mit és miért számolunk.

Köszönöm szépen!



2019. jan. 9. 16:26
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Már a nevében is benne van: a háromszögekkel kapcsolatos számításokat takarja a trigonometria.


Amúgy csak annyi kellett volna, hogy beírd a google-be a "trigonometria" szót: [link]

2019. jan. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod,de nem azt nem tudtam,hogy háromszögekkel kapcsolatos számítások vannak benne,hanem azt nem értem,hogy a szinusz és koszinusz függvények alapján mit tudok meg a háromszögről,mi köze van a kettőnek egymáshoz.

Egyáltalában egy egyenlet hogyan kapcsolódik a függvényhez.

Teljes a homály.

2019. jan. 9. 17:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Majd akkor legközelebb azt kérdezd meg amit akarsz, ne valami teljesen mást.
2019. jan. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Miért? Szerinted a trigonometria definíciója egyenlő a gyakorlati példával?

De segítek: még a wikipédia sem kell ahhoz,hogy olyan infót kapjak amilyet te szolgáltattál.

Pont ennyi segítséget adott a matek könyvem is!

2019. jan. 9. 18:29
 5/5 Baluba ***** válasza:

Alapvetően az a legfontosabb észrevétel, hogy a derékszögű háromszögek nem lehetnek túlságosan sokfélék. Ha tudunk egy szöget a derékszögön kívül, akkor hasonlóság erejéig meg van határozva a háromszögünk.


Mit kell tudnunk egy derékszögű háromszögről? Mivel most még a konkrét méretekkel nem foglalkozunk, így logikus, hogy az oldalak arányát jó lenne ismernünk. Ebből már mindent ki tudnánk számolni, Pithagorasz segtségével. A sinus függvény pedig pontosan erre szolgál: megmondja a szöggel szemközti oldal és az átfogó arányát. Gondolhatsz úgy is a sinus függvényre, mint egy táblázatra. Valakik valaha kiszámolták az összes szög esetében, hogy mekkora a két adott oldal aránya, és ezeket lejegyezték, te pedig meg tudod keresni, ha adott egy konkrét szöged.


Persze amit leírtam, az csak a legelemibb része a trigonometriának. Viszont minden további erre épül, ezt a tulajdonságot használja ki, különböző hasznos tételek formájában.

2019. jan. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!