Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti mennyi idő alatt tanultok...

Ti mennyi idő alatt tanultok meg 150oldalt? 5nap/40óra alatt meg lehet tanulni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok benne a tanulás folyamatába jelenleg. Nagy gyakorlatom sincs.

Olyan helyzetben vagyok, h meg kéne tanulnom 150 oldalt.

5 nap alatt, napont 8 órát tudok rászánni.

Tele van definícióval, sok idegen szóval.


Te mennyi idő alatt tanulnátok meg így?


Milyen módszert használnátok a tanulásra?


Köszi!



2019. jan. 10. 17:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Erőltetett menettel, de igen, lehet.

4 napra oszd be, az napi 35-40 oldal, elég sok:(

Először olvasd át az egészet, hogy ne legyen benne olyan, amivel még nem találkoztál. Én első olvasatra ceruzával húzom alá a lényeget, második olvasatra a kulcsszavakat (ha nincs ennyi időm, akkor fejezetenként visszaugrom, és kihúzom a kulcsszavakat, de csak amikor már van egy kis rálátásom, mi az, ami tényleg számít. - Amennyi időd marad délután, azt használd fel ismétlésre.

Utolsó nap már csak ismételj!

2019. jan. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen tantárgy; de ha nem képletekkel van tele, akkor 150 oldal az 2-3 nap. 5 nap alatt lazán bevágod, ha jó a módszered.
2019. jan. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az elsőnél egy kicsit jobb módszerem van: kiemelő filccel "meghúzom" a szöveget; azaz új, értelmes (csak rövidített) mondatokat alkotok a kiemeléssel. Az alkotás közben egyrészt dolgozik az agy; másrészt meg amikor újraolvasom a szöveget, elég már csak a sárgát olvasni, és a sárga szöveg vizuális támpontot is nyújt.
2019. jan. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!