Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit dolgozhatok alkalmazott...

Mit dolgozhatok alkalmazott közgazdaságtan diplomával?

Figyelt kérdés

A BCE-n vagy az ELTE-n gondolkozom. Milyen az elhelyezkedés, milyen területeken lehet, mennyi pénzért?

Belföldön, külföldön? Mennyire elismert ez a diploma? "Büfé" vagy kemény maga a szak?


Köszi előre is a válaszokat!



2019. jan. 10. 18:25
 1/8 anonim ***** válasza:
5%

A szakra jelentkezők 0,5%-ára van szüksége a gazdaságnak. Hogy jó helyet találj ajánlott egy ismerős a munkahelyen.


A legtöbb megy egy érettségivel elvégezhető betanított irodai munkába

2019. jan. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Már többedjére kérdezed, de belinkelem megint: [link]

87% diplomás munkát végez, átlagjövedelem 350 bruttó. ==> Az első hülyeségeket ír.

A Corvinuson vannak szigorlatok is, és nehezebb, mint a G karos gazdmen vagy kermark szakok. Minden gazdasági mesterre tudsz vele jelentkezni. (Továbbtanulási arány 66%, ami igen magas.)

2019. jan. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Van olyas valaki aki első kézből tud amúgy infót ezzel kapcsolatban?

Amúgy #2-es most kérdezem először. :) Lehet, hogy volt már másnak hasonló kérdése, az megeshet.

2019. jan. 10. 20:21
 4/8 Zolály ***** válasza:
0%
Szia! Én elsőéves corvinusos vagyok, írj priviben nekem, és leírok neked mindent, amit tudok :)
2019. jan. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Az első válaszoló full retardált, ez az egyik legjobb, legkeresettebb szak amit elvégezhetsz, angol nyelvtudás kell mellé és a határ a csillagos ég. Bármilyen gazdasági területen elhelyezkedhetsz vele, magas kezdő fizetéssel.
2019. febr. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
Utolsónak 100%ban igaza van !!
2019. márc. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

És szerintetek elég magában a közgazdaságtan, nem kell, hogy előtte elvégezzek valami infós vagy mérnöki dolgot, hogy tudjam ötvözni valamivel?

Mert én például nagyon szeretnék céget alapítani később és ahhoz meg csak jó, ha van valami egyéb tudásom is. Vagy nem fontos?

2019. márc. 10. 12:52
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha mindenképpen céget akarsz alapítani (és tegyük fel nem mondjuk pénzügyi területen), akkor valóban jó, ha van egy adott szaktudásod bizonyos szakmában, viszont ebben az esetben az AK szak nem a legjobb, üzleti az ideális (pl gazdálkodás management).


Ha viszont az AK-t akarod kombózni, programozás zseniális ötlet (R, Matlab, Python stb.).


Egyébként meg a legjobb gazdasági alapszak, szuper helyekre tudsz vele menni dolgozni ha csinálsz egy mestert is rá.


ELTE/BCE: amelyik egyetem szimpatikusabb. Lévén alapszakról van szó, mindkettő helyen nagyjából ugyanazt a tudást fogod megszerezni alapórán, inkább az számít, hogy a mestert hol végzed, arra viszont mindkettő nahyon jól felkészít, legyen szó külföldiről is.

2019. aug. 23. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!