Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hol lehet elektronikusan...

Hol lehet elektronikusan visszaigényelni a nyelvvizsga díját?

Figyelt kérdés

Tavaly szereztem meg a b2-es angol nyelvvizsgámat és 2018.01.01-től az első sikeres nyelvvizsga díját vissza fizetik ha a vizsgázó 35. életévét nem töltötte még be, illetve a vizsga az itthon akkreditált és magasabb mint a b1-es szint.

A vizsgától számítva 1 éve van a vizsgázónak a sikeres vizsga díját vissza igényelni, március közepén vizsgáztam.

Ezt az információt találtam a neten:

Hogyan kell visszaigényelni a vizsgadíjat?

A támogatás iránti eljárás a vizsgázó írásbeli kérelmére indul, tehát a visszatérítés nem automatikus.

A kérelmet a Magyar Államkincstár Nyugdíjfolyósító Igazgatóságnál a nyelvvizsga-bizonyítvány

kiállításának napjától számított egy éven belül formanyomtatványon vagy elektronikus űrlapon kell

benyújtani. Ha ezt a vizsgázó egy éven belül nem teszi meg, akkor elesik a támogatástól. A támogatás

jogosultságát az Államkincstár az Oktatási Hivatal segítségével ellenőrizni fogja.

A forma nyomtatvány az megvan de ha nem muszáj akkor inkább az elektronikus űrlapot venném igénybe, de sehol nem találom azt, sem az államkincstár oldalán, sehol.

Légyszi ha valaki tudja az segítsen ki.



2019. jan. 13. 15:26
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!