Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Videójátékkal kapcsolatos...

Sipeki kérdése:

Videójátékkal kapcsolatos szak, munka?

Figyelt kérdés
Imádom a videójátékokat. Játszom velük már 5 éves korom óta. Nem titkolom - függő vagyok. Sok szakma van de kb egyik sem érdekel. 17 vagyok, és arra vagyok kíváncsi hogy a középsuli után találhatok-e esetleges OKJ vagy bármilyen szakmát ami erősen a Videójátékokkal foglalkozik, és nem kér érettségit vagy egyetemi képzést. Angol nagyon megy. Megvan a tudás és az accent. Programozót néztem de ahpgy láttam nehéz szakképzést találni azon a területen - én viszont ezt sajnos nem tudom. Remélem tudtok segíteni

2019. jan. 13. 18:55
 1/2 anonim ***** válasza:
E-sport? Nem ismerek ilyet, de tudom, hogy van, aki ebből él.
2019. jan. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Játékfejlesztő/tesztelő és szinte az összes ehhez kapcsolódó szak kilőve, mert se érettségi, se egyetem. (OKJ meg kétlem hogy elég bármire is, feltéve ha indítanak hasonló szakot.)


Maximum ha nagyon jó vagy pár "esport"-os játékban, akkor abból meglehet éldegélni. Bár Magyarországon...

(Azért tettem idézőjelbe, mert semmi sport nincs benne ugye, elég béna név arra, hogy pénzért játszol ingyenélők módjára.)


Ha olyan jól megy az angol, akkor talán készíthetnél fordításokat játékokhoz.


De egyébként meg.. Magyarországon nem fogsz megélni játékokból. Minimum Franciaország ebben az esetben, az a legközelebbi ország ahol tudsz kezdeni valamit a tudással. (Ami nincs, mert se érettségi se diploma nincs tervben, max csak kedved van hozzá, de az minden 2. embernek megvan aki az utcán sétál.)


Szerintem ez felejtős a te helyzetedből. Tudás miatt is, végzettség miatt is, és az ország miatt is.

2019. febr. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!