Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért utáljá (to) k ennyire a...

Miért utáljá (to) k ennyire a bölcsészeket?

Figyelt kérdés
A kérdésem főleg TT(I)K-s hallgatókhoz szól. Valahányszor szóba kerülnek nálatok bölcsészhallgatók, szídjátok őket. Na de miért? Ártottak ők nektek vagy mi?

2019. jan. 14. 09:29
 1/6 anonim válasza:
65%

Miért van feltéve ez a kérdés 1000000x?


Bölcsészszakon (ELTE Anglisztika) végzett emberként mondom: nem utálat, inkább irritáció, és sokszor jogosan. Általában az megy a tipik büfészakra, akinek fingja sincs mit akar, végigbulizza azt a 3-5 évet, kinyom magából egy diplomát (ami nem nehéz, csak magoló szinte), aztán valami középszerű irodistaként tengeti életét. Ez így oké is, de sokunk sznob hatását kelti. Ez az átlag bölcsész már elnézést, még engem is irritál a nagy részük.

2019. jan. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%

Én is bölcsész szakot végeztem, és ezért tudom is, h sok hasznosat nem tanítanak, és az pl. átlag arrogáns, félművelt bölcsész diplomás 30-as 40-es nőket én se szeretem.


ennek ellenére azt mondom, hogy a bölcsészek iránti gyűlölet általában frusztrációból fakad. Ha itt is megnézed az hasonló kérdéseket, akkor szinte mindig frusztrált, tájékozatlan reál szakosok szidják a bölcsészeket.

Legutoljára is egy ilyen emberrel akadtam itt össze, szerinte minden humán tárgy felesleges, a közoktatásnak meg egyetlen hibája van: hogy kevés a reálos tárgyak száma (ami am igaz, csak a magyar oktatásnak ennél jóval több, nagyobb problémája).


persze ha nekem se mentek volna a humán tárgyak gimiben, általánosban, lehet én is frusztrált lennék.

2019. jan. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2 Tudom, valószínűleg rosszul esik neked az általánosítás, ezért általánosítasz te is a ttk-sok felé, de ezt a "nem volt jó humán tárgyakból ezért fusztrált" dolgot kicsit erősnek tartom. Ti talán gyűlölitek a természettudósokat azért, mert ők jók a reál tárgyakból? Kétlem. Másrészt pedig a kettő nem zárja ki egymást, én gimnáziumban humán orientációjú nyelvi előkészítő osztályba jártam, most pedig fizikus vagyok. Vannak a nagyon szélsőséges esetek, de azokban a körökben ahol én mozgok, ez nem játszik közre.


Sajnos a ttk-sok is általánosítanak ezt nem tagadom, mert a bölcsészek hangosabbik része beképzelt sznob. Sajnos egyetem alatt én is rengeteg ilyennel találkoztam, akik úgy gondolták, hogy pl. a kollégium szabályai nem vonatkoznak rájuk - és itt nem apróságokra gondolok, hanem konkrétan arra, hogy mások nem tudtak beköltözni a szobába, mert kedves szabadbölcsész kolléga magasról tojt a kiköltözési határidőre, mert lusta volt átpakolni. Miután a vezetőség megfenyegette, hogy eljárás indul ellene szabálysértés miatt, pénzbírsággal kiegészítve, akkor nagy puffogások közepette, mert hát "KIK ŐK HOGY BESZÓLJANAK NEKI?" végül kipakolt. Csak azért tudom, mert én nem tudtam addig beköltözni. :)


Szóval nálam speciel az "Ártottak ők nektek vagy mi?" tejesült. Ettől független nem "utálom" őket ennyire, legalábbis nem kollektíven, csak az ehhez hasonló, mekis diplomára gyúró egyéneket, akik azt hiszik, körülöttük forog a világ. Ilyen pedig sajnos szinte mindenhol van, csak valamiért néhány bölcsésszak a gyűjtőhelyük.

2019. jan. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem általánosítottam: kizárólag azokról a reálosokról beszéltem, akik rosszak voltak humán tárgyakból, és ezért fröcsögnek a bölcsészekre.


Nem gondolom, h minden TTK-s ilyen lenne, nem is írtam ilyet.

2019. jan. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"ennek ellenére azt mondom, hogy a bölcsészek iránti gyűlölet általában frusztrációból fakad."

E miatt gondoltam, hogy általánosságban mondod, de akkor megbeszéltük. :)

2019. jan. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
36%
Én azért mert elvont idióták és rosszul vagyok tőlük.
2019. febr. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!