Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miskolci Egyetem Műszaki...

Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kar?

Figyelt kérdés
Szerintetek van kereslet az ott végzett hallgatókra? Négy szakirányt oktatnak: bánya- és geotechnika, nyersanyagelőkészítés, olaj- és gázmérnöki, földtudományi. Melyik szakirány a legjobb? Gázmérnökiről jókat hallottam, a többiről mit lehet tudni?
2019. jan. 15. 13:56
 1/2 anonim válasza:

Én magam a Gépészmérnöki karra járok viszont van jó pár műszakis ismerősöm, maga kereslet van rá amit mi sem bizonyít jobban mint a rengeteg külföldi hallgató másrészről az országban elég egyedülálló képzés a bánya és geotechnika irány kifejezetten jó azonban fel kell készülni rá h nem könnyű, olajmernokivel külföldön akár álom fizetésed is lehet. Remélem tudtam segíteni.

Jó Szerencsét!

2019. febr. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 geo-logic ***** válasza:

Haza viszonylatban más földtudományi szakokat oktató egyetemekkel ellentétben nagy kereslet és jó fizetések várják a friss diplomásokat. Mérnököket képeznek, egyedülállóan az országban így nem csak remek elméleti szakemebereket hanem megoldásokat kínáló mérnököket képeznek.

Mindegyik szakirány nagyon jó, csak tőled függ, hogy melyiket választod, a Föld mely területével szeretnél foglalkozni...

Szénhidrogéneket, ásványkincseket megtalálni-felmérni geológus-geofizikus mérnök

A megtalált ásványkincseket kitermelni akkor olajmérnök - bánya-geotechnika mérnök

Alagútfúrás - metróépítés - bányaüzemeltetés --> bánya- geotechnika


nyersanyagelőkészítés: benne van a nevében hogy hasznosíthatóvá teszi a kitermelt nyersanyagot, illetve XXI. századi problémákkal mint az újrahasznosítással is foglalkoznak


Angol nyelven is tanulhatsz majd mesterszakon hidrogeológiát vagy szénhidrogén kutatót... (angol nyelvű diploma és szakmai felsőfokú nyelvvizsga az ajándék)


szóval baromi jó lehetőségek és kalandok várnak arra a diákra aki az ME MFK-t választja

2019. febr. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!