Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kirchhoff 1,2 törvénye nélkül...

Kirchhoff 1,2 törvénye nélkül elengedhetetlen hogy be fejezem az iskolát?

Figyelt kérdés

Röviden:

3 éves iskoláról szó villanyszerelő - az első évben 18 tantárgyunk van többet közt Elektrotechnika..

második évben viszont csak a szaktantárgyak leszek, ami az én számomra elégé ingerlő mivel a matek tudásom meg igazán fényes-e területen és tudom előre hogy el fogok veszni..

harmadik évben , berendezések,szaktantárgyak és hasonló..


Tehát ki jártas ebben, az mit ajánl?



2019. jan. 16. 20:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt viccnek szántad ugye?


Már bocs, de ha ilyen alap elektromossággal kapcsolatos dolgot nem ért valaki, akkor ne menjen magasfeszültség közelébe, mert nincs agya és agyonb..ssza az áram.

2019. jan. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
Szerinted előző, ha a villanyszerelő Janit megkérdezed, hogy mondja el Ohm-törvényét tudni fogja? :)))
2019. jan. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Itt nem arról van szó, hogy a szakma gyakorlása állandó egyenletrendezésből áll.

Azonban egy villanyszerelőnek igenis tudnia kell utánanézni, hogy a fele feszültségre kapcsolt fűtőtest teljesítménye mekkora lesz.

Már arról nem is beszélve, hogy a cos fi...

Vagy hogy szerencsétlen esetben az egyfázisú motor indító kondenzátorán nagyobb feszültség lesz, mint a hálózati, és ugyanúgy a segédfázis tekercsén is, miközben a kettő sorba van kötve, és "csak" a hálózati fezsültségre kapcsolva...


Hát, bocs, ez egy ilyen szakma. Ácsnál vajon mindegy, milyen keresztmetszetű gerendát használ?


Ez a Kérdező nyilván ugyanaz, aki felháborodott, hogy nem tud földelést csinálni, csak Kirchoffol.

Pedig ha tud már földelést csinálni, mire menne vele, ha nem tudja, hogy hová és főleg miért oda kell kötni?

2019. jan. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
42%

persze előző.. hitegesd magad


az meg, hogy a villanyszerelő tudja-e az kirchoff-törvényt nem arányos azzal, hogy egy ács megtudja-e mérni a gerendát


de hát... higyj, amit akarsz


mikor kihívsz egy vízszerelőt, mert hozzá se mersz nyúlni semmihez a nagy fizikai tudásoddal, majd kérdezd meg tőle, hogy kedves vízszerelő! mielőtt elkezdi megoldani a problémám, legyen kedves mondja el a Newton-féle súrlódási törvényt, mert addig nem mehetünk tovább

2019. jan. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én elektroműszerészként (szakmunkás) végeztem kettessel, hogy fingom sincs a kirchoff törvénytől.


Ismerős a név, de ennyi.

2019. jan. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ácsi, itt nem arról van szó, hogy napmintnap használja az illető villanyszerelő a Kirchoff egyenleteket...


Arról van szó, hogy egy féléves elektromosságtan tárgyat KETTESRE képes-e abszolválni. Azaz egy vizsgát kb 40%-ra letenni... legalább egyszer megértve a Kirchoff törvényeket... amiket szerintem még általánosban is tanultunk, de ha nem akkor gimiben.


Nem olyan nagy kvantumfizika és nem is kell hozzá matek, csak egy alapvető felfogási képesség. Kb "mit csinál az áram" for dummies.


Ami egy villanyszerelőnél szerintem brutálisan fontos... mert leég az épület, vagy agyonvág valakit az áram, ha ennyi alap intelligenciája nincs valakinek.

2019. jan. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

#4, ez már milyen egy ostobaság, amit írtál... Hát te nem tudsz értőleg olvasni? Hát gondolkozzál már, ki mondta azt, hogy a villanyszerelő tudja? Én azt írtam, hogy tudnia kéne. A szakma alapjait írtam. Ha van egy adattábla a motorról, amin van teljesítmény, azt nehogy már áramban akarja viszontlátni, és ha nem stimmel, akkor ne mondja azt, hogy ez a motor rossz. Ésígytovább.

Newton-törvény, mi? :D

2019. jan. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Így is elég sok hülye van körülöttünk!

Nem kéne még növelni a számukat!

Legalábbis a fontosabb helyeken.

2019. jan. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus...


Igaz, én villamosmérnöki karra járok, de mi ezt az első előadáson vettük... Ismétlésképpen.


Lenin mondta: "Elvtársak, ami nem megy, azt ne erőltessük!" :)

2019. jan. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%
#1 Te is egy jó szakember lehetsz, ezt inkább ne hangoztasd "magasfeszültség"! 😂
2019. jún. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!