Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen sorrendben írjam be az...

Milyen sorrendben írjam be az egyetemeket a felvételin? (Bővebben a leírásban)

Figyelt kérdés

Corvinusra szeretnék menni elsősorban az alkalmazott közgazdaságtan szakra, de a gazdasági elemzőt is bejelölöm.

1. Alkalmazott közgazdaságtan (állami)

2. Gazdaság elemző (állami)

3. Alkalmazott közgazdaságtan (önköltséges)

4. Elemző (önköltséges)

VAGY

1. Alkalmazott közgazdaságtan (állami)

2. Alkalmazott közgazdaságtan (önköltséges)

3. Elemző (állami)

3. Elemző (önköltséges)

??



2019. jan. 16. 20:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Legfontosabb szabaly:

Mindig azt tedd legelore es allamin amire a legjobban szeretnel menni, megha kilatastalannak is tunik es lehet nem ered el a pontot (sosem lehet tudni mi lesz..)


A kerdesre visszaterve, te tudod, hogy mennyire akarsz arra a szakra menni, tudod e vallalni penzugyileg ha nem vesznek fel allamira. De a sorrendet ugyis megtudod majd 1x valtoztatni amikor mar tudod, hogy hany pontod van es melyikre mennyi volt a ponthatar tavaly. Ugyhogy szerintem ird be sorrendnek most azt amit a szived diktal es helyesnek erzed, es max juliusban valtoztatsz.


En pl. egy bizonyos szakra akartam menni, es beirtam azt elso helyre allamira es masodik helyre koltsegesre, utana meg nem foglalkoztam vele nagyon, mert csak egy helyen inditottak a szakot es biztos voltam benne, hogy oda ugyis felvesznek, mert alacsony a ponthatar, es kevesen jelentkeznek minden evben.

2019. jan. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok vele, hogy alkalmazott kögazdaságtan CSAK itt van a BCE-n(ELTE+Pannon egyetemen csak angolul indul). A gazdelemzőre kevésbé szeretnék menni, de az is jobb, mintha nem jelölök be mást és nem vesznek fel sehova.
2019. jan. 16. 21:23
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ki tudjátok fizetni ,akkor a 2.opció legyen,kényszerből ne akarj elemzőre menni,mert lehet ,hogy a költségesre is meglett volna,és ezen fog majd kattogni az agyad ha véletlen nem sikerül csak az elemző,bár nem vagyok tisztába vele,hogy hány pont különbség van a két szak között.
2019. jan. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Zolály ***** válasza:
100%
Jó kis szakok ezek, viszont készülj fel, hogy ha ne adj' isten gazdelemzőre vesznek fel, akkor azzal nagyon-nagyon meg fogsz szenvedni, hacsak nem űzöd szabadidődben is magas szinten a matekot. Bizonyítások, definíciók dögivel, jópár félév tiszta matematika, emellett piszok nehéz közgázas tárgyak. Nem sok szabadidőd fog maradni egyetem mellett valószínűleg. Az alkalmazott közgazdaságtan egy emberibb szak, 3 félév tiszta matek van "csak"(Linalg, Valszám, Analízis), viszont mellette van még egy csomó statisztika, ill. ökonometria(alkalmazott statisztika kb.), operációkutatás stb., szóval nem kell félteni itt sem az embereket. Emellett nyilvánvalóan a közgázos tárgyakat emelt szinten tanulják az ak-sok(mikro- és makroökonómia és ennek ágai). Egy másik óriási különbség a 2 szak között, hogy a gazdelemző csak osztatlanként indul, míg az ak csak 6 féléves, utána eldöntheted, hogy milyen mesterre szeretnél menni(mert a mester erősen ajánlott, az ak leginkább alapozó szak). A legtöbben ak-ról vagy pénzügy, vagy közgazdasági elemző mesterre mennek, esetleg biztosítási és pénzügyi matekra. Összegezve: ha nincsenek acélból az idegeid és nem vagy nagyon-nagyon penge matekból, akkor a gazdelemzőt inkább kerüld. (persze pont emiatt nagyon-nagyon keresettek lesznek a piacon). Ezt mutatja az is, hogy az első évben a hallgatók fele ott hagyja a szakot, és átmennek vagy ak-ra, vagy pénzügy-számvitelre(pedig a négyszázvalahány pont és emelt matek garantálja, hogy oda is csak okos emberek kerülnek, de még az ő jelentős részük sem bírja). Én a helyedben az ak-t választanám, több lehetőséged lesz az alapszak után, lehetséges lesz váltanod, ha esetleg mégsem ez az ága jön be a közgazdaságtannak (ami elég sok emberrel megtörténik, most én is fontolgatom azt, hogy 2. félév után átjelentkezek pénzügy-számvitelről ak-ra). Remélem, segítettem :)
2019. jan. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tartalmas válaszokat! Azt hiszem, hogy a 2.opciót választom és inkább fizetek, csak hogy arra mehessek amit valóban szeretnék :)
2019. jan. 17. 16:05
 6/9 Zolály ***** válasza:
Szerintem jól döntöttél, Kérdező. :) Hidd el, ha még csak önköltségesre vesznek is fel, aztán mesterképzésre valószínűleg már ingyenesen mész, akkor is 1-2 év alatt megtérül a befektetésed :) MOndjuk most levitték az előzetes állami ponthatárokat is 400-ra, azt hiszem, szóval jó esélye van, hogy ha önköltségesre bejutsz, akkor államira is. :) Hátha találkozunk jövőre :D
2019. jan. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
:)
2019. jan. 17. 17:41
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem is a második opciót válaszd, ugyanis a Corvinuson van egy nagyon jó ösztöndíj lehetőség a K karosoknak. A neve MNB Ösztöndíj önköltséges hallgatóknak, a tandíj 100%-át fedezi a teljes képzés alatt, és már az első félévtől lehet igényelni a felvételi pontszám alapján. Kb 400 pont kell ahhoz, hogy megkapd az ösztöndíjat, de ez persze minden évben változik a jelentkezők pontszámától függően.

Szóval még ha esetleg fizetősre is kerülnél be, elég jó esély van rá, hogy ne kelljen fizetned.

2019. jan. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Húha, köszönöm szépen! :D
2019. jan. 22. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!