Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha csak 10 kreditem lesz az...

Ha csak 10 kreditem lesz az első félévben, azt vissza lehet hozni, vagy inkább hagyjam ott a szakot?

Figyelt kérdés
Következő félévben a kötelező tárgyakból összejönne 26 kredit, de persze akkor mindenből át kéne mennem. Érdemes megpróbálni mindent beleadni és visszahozni a dolgot, vagy inkább hagyjam? (Mérnökinformatikus)
2019. jan. 17. 19:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Nem csak a 36 kreditet kell elérned, hanem a 3.0-ás átlagot is, hogy államin maradj. Ha nem tudod megcsinálni jó jegyekkel a tárgyakat, vagy nem mész át mindenből, akkor marad a diákhitel vagy hogy otthagyod.
2019. jan. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Nem fogsz mindent beleadni, ha meg tudnád tenni, akkor már most is megtetted volna. De ugyanaz lesz, mint a mostani félévben, ezt milliónyi példa bizonyítja...
2019. jan. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Egyetemfüggő az átlagos dolog, karokon belül is változik én is voltam vészhelyzetben. A tvszt böngészd át.

Nálunk pl a 3as átlag VAGY (nem és) a kredit a feltétel és csak a teljesített tárgyakat számítják az átlagnál ha esetleg buksz valamit az nem számít bele.

2019. jan. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Túl egyszerű volt a gimi, alábecsültem, ez szerintem sok emberrel megesett. Azért kérdezem, hogy megcsinálható-e, mert akkor igenis képes vagyok mindent beleadni. Amúgy én is úgy tudom hogy VAGY van, nem ÉS, ill. elméletileg infós szakokon még csak 2,75
2019. jan. 17. 19:40
 5/12 anonymousreview60 ***** válasza:
78%

Két lényeges kérdés van:

1. A szakot jobb híjján választottad vagy céltudatosan? Utóbbi esetben lesz érdemi motivációd.

2. A $#@r teljesítmény oka a kéoességeid korlátja vagy a linkséged. Utóbbi esetben nem linkeskedve lesz idő és energia tanulni.

Évfolyamtársam megcsúszott, de ügyesen ütemezve, kihasználva a kreditrendszer rugalmasságát az 1 év csúszását ledolgozta, és rendesen, 5 év alatt végzett. Egy másik keményen füvezett egy évig, de jól szigorlatozott, majd doktorált fizikus és mégvalami. Én a 2. félévi analízisen csúsztam, 6 év alatt közepesre végeztem.

JAVASLAT: Keményen dolgozd végig a 2. félévet! Ami nem ment, azok egy részét vedd fel keresztféléven! Kiderül, mire vagy képes. Ha megy, akkor maradj! Jó végzettség lesz. Ha nem megy, keress mást, és jelentkezz máshova!

Ha a 2. félévben megy a dolog, akkor lesz időd a 3.-tól tanulni ÉS csajozni/pasizni.

2019. jan. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%
Ha érdekel, akkor érdemes próbálkozni. Nekem 18 kreditem lesz, a kötelező nálunk első félévben 24 kredit, tehát 6-ot bukok. (két tárgy) Terveim szerint CV vizsgát teszek mindkettőből tavasszal, de így is csúszni fogok sajnos, mert ha nincsenek meg az alapok, akkor nem veheted fel a ráépülő tárgyakat. :( Ez van sajnos, én is elcsesztem, de tanulni kell a hibáidból. Te hol szúrtad el? Én pontosan tudom, miért alakult így a helyzet, szorgalmi időszakban csak abból tanultam, amiból ZH-t írtunk, a többit hanyagoltam. Veled is ez történt? Meg kell keresni az okokat, tanulni belőle, és újra megpróbálni, és menni fog. Ha idáig eljutottál, biztosan nem a képességeiddel van a probléma. Sok sikert a továbbiakban! :)
2019. jan. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Abszolút a linkségem, ahhoz képest mennyit tanultam szerintem sokat tudok.. :D. Én ott csesztem el, hogy nem gyakoroltam a dolgokat, mivel mindent tökéletesen értettem ELMÉLETI szinten. Aztán végülis amikor zh-n, vizsgán ezt vissza kellett adni, ha nem is feltétlen a nem tudás, de a nem gyakorlás miatt elbénáztam, apró de mégis jelentős hibák által megbuktam mint a sz@r :D. De akkor azért megpróbálom meghúzni a következő félévet, majd felfogom büntinek a rengeteg tanulást amiért lusta voltam! :D
2019. jan. 17. 21:03
 8/12 anonim ***** válasza:
25%

Érdemes megpróbálni, persze, de azért azt tudd, hogy egy félév alatt mindössze 10 kredit teljesítése nem kicsit rossz, hanem minősíthetetlenül rossz.

Az első félévem nekem is rosszul sikerült, egy kötelezőt és egy kötvált hagytam úszni, így lett 30 helyett 23 kreditem. De összesen 10-et összehozni tényleg nagyon szörnyű. Gondolom felvettél legalább egy 25-30 kreditet, mert 30 körül szokott lenni mindenhol az ajánlott, szóval ez azt jelenti, hogy még a felét se sikerült teljesíteni...

Következő félévben a helyedben én jóval többet vennék fel, mint a minimum, amennyi kellene ahhoz, hogy ezt a mostani alul teljesítést megúszd.

2019. jan. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igazság szerint 5 tárgyból 3 aláírásom van, a kettő ami nincs meg az súlyos, , 8 és 6 kredites, a 8 kreditest nagyon kevesen teljesítik. A 3 tárgyból 2 vizsgám már megvan, még kérdéses a harmadik, egy próbám van, ha meglenne így 16 kreditem lenne.
2019. jan. 20. 16:24
 10/12 anonymousreview60 ***** válasza:
51%

#7: Akkor van remény. Egy ismerösöm alig tanult, szerencsésen mindenből 5-sel átment. Így rá se szokott a rendes tanulásra. A tudása ingatag volt. Szívott.

Tanulj, menni fog a terved.

2019. jan. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!