Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések

A kérdés

3 gyerekes anya vagyok,5 államilag tám félévem van még, a maradék 3 félévre elengednék a diákhitelt, ha felvenném költségtérítésesen?

jan. 17. 21:36  Privát üzenet  

A válaszok

"Vissza nem térítendő állami kamattámogatásként elengedésre kerül a diákhitel tartozás fele azoknál a hitelfelvevő nőknél, akiknek 2018. január 1-jét követően születik a második gyermekük és a támogatást igénylik a Diákhitel Központnál. Harmadik vagy további gyermek megszületése esetén a hitelfelvevő nő teljes tartozása elengedésre kerül. A hitel részleges vagy teljes elengedése örökbefogadott gyermek esetében is kérhető. Abban az esetben, ha valakinek szabad felhasználású és kötött felhasználású diákhitele is van, választása szerint csak az egyik hitelre kérheti a támogatást."

[link]

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont jan. 18. 00:27 Privát üzenet
Szerintem kizárt, ha már felvetted volna a harmadik gyerek előtt, akkor engednék el. Így minden 3 gyerekes beiratkozna valahova és diákhitelt venne fel, mert ingyenpénz.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont jan. 18. 11:11 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
1-est kaptam matekbol, de eddig mindig 5ös voltam, mit tegyek?
Normális ha anya 17 évesen megszabására mit vehetek fel?
Anya barackot hozott a kertből. Miután megmosták a gyerekek megették az 1/5 részét, a játék után a maradék negyedét, majd vacsora után a meg meglévő barackok felét, így 18 barack...
Egyetem mellett tudnak a hallgatók tudnak dolgozni?
Egyedülálló anya, aki gyed-et kap,2 gyerek után igénybe tudja venni a családi adókedvezményt? Ha csak részben, akkor a maradék összeg az államé marad ugye?
Miért csinálja ezt?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!