Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gólyatáborba csak a bulizós...

Gólyatáborba csak a bulizós "party arcok" mennek?

Figyelt kérdés
Szóval különc lennék ott, ha 1 kezemen meg tudom számolni, hogy hány buliban voltam életemben?
2010. jún. 29. 20:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Gondolom a középiskolai gólyatáborról beszélsz. Én is úgy voltam vele, hogy majd biztos kinéznek mert visszafogottabb vagyok, nem piálok, stb... De nem így volt. Ilyenkor mindenki még a "party arcok" is próbálnak beilleszkedni, és mindenkivel barátkozni. Persze voltak akik rögtön első nap lerészegedtek, de nem mindenki, és a többiekkel jókat tudtam beszélgetni. És nagyon jó úgy elkezdeni az évet, hogy már több mint a felét ismered az osztálytársaidnak. Gólyatáborban msn címet is cserélhettek, és suli kezdésre már barátnőid is lesznek az osztályból!
2010. jún. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
27%

nem,oda igazából ismerkedni mennek a diákok,hogy összeszokjanak.

de az már régi hagyomány,hogy sok érdekes dolog történik az efféle táborokba

2010. jún. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
38%

Igen, a gólyatábor az agyi rokkantak őrült bulizásáról szól (nekem is csak mesélték).


Két típusú sors vár rájuk:

- 1. félév végén repülnek.

- Mennek a HÖK-be, és 10 évre tervezik a sulit.


Ne menj, csak megbánnád...

2010. jún. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
gyökér vagy 3. nem csak nyomik mennek, és ha nem mész egész életedben bánni fogod, mert ha bemlsz suliba mások már mind ismerik egymást, és esélyed se lesz beilleszkedni
2010. jún. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

(3. vagyok)

Gólyatábor nélkül végeztem fősulit (csúszás nélkül), és nem bántam meg. Csomó haverom volt az értelmesebbjei közül. A táborosok a leírt sors jutottak. (Persze nem a kamuszakokat kell nézni.)

2010. jún. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
én se kamuszakon vagyok, nem egy köztársaságis ismerek gólyatáborból...
2010. jún. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
HÖKösök?
2010. jún. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%

"Igen, a gólyatábor az agyi rokkantak őrült bulizásáról szól (nekem is csak mesélték)."


És ilyen emberek lesznek a jövő értelmiségei, akik úgy szólnak le mindenkit, aki járt gólyatáborban, hogy személyes tapasztalatuk sincs az egészről. Elszomorító.



A kérdésre: A gólyatábor arról szól, hogy lemész, hogy még az egyetem előtt valamelyest összeismerkedj a későbbi évfolyamtársaiddal, megismerd valamelyest a felsőbb éveseket, akiktől tudsz kérdezni dolgokat, meg valamit az egyetemről is.


És igen, lesznek lent "party arcok", meg lesz este ivászat is, és lesznek hülye éretlen gyerekek is, akik úgy érzik, hogy itt elvárás, hogy ocsmány módon berúgjanak, mert az a menő. Ezek a legszánalmasabbak, mert még csak nem is élvezik, ráadásul ők lesznek a leghangosabbak és erőszakosabbak, hogy mindenki bulizzon. Ilyenek is lesznek várhatóan esténként.

Tudni kell nemet mondani arra, amit nem akarsz, ez is a felnőttség része.


De emellett teljesen normális emberkék is lent lesznek (sőt, ők lesznek többségben), akikkel tök jól meg lehet ismerkedni, és akikkel már nem biztos, hogy így össze tudnál ismerkedni, ha már elkezdődött az egyetem. Lesznek várhatóan jó (nem ívós) programok is, amik direkt az ilyen ismerkedéseket segítik. A csop.vezek és szervezők között biztos lesznek jófejek is, akik majd tudnak segíteni neked majd az egyetemi dolgoknál.

Az egyetemről is tudhatsz meg fontos dolgokat, a felsőbbévesek majd mesélnek, mire kell figyelni, melyik tanár milyen, kinél mire érdemes ügyelni, ilyenek.


Én is úgy mentem le, hogy abszolút nem voltam "party arc", de megérte, mert olyan emberekkel ismerkedtem össze, akikkel amúgy nem tudtam volna.

2010. jún. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Egyetemi gólyatáborra gondoltam!
2010. jún. 29. 20:45
 10/14 A kérdező kommentje:
Utolsó: köszi a választ. Nincs valakinek tapasztalata konkrétan a Pécsi TTK gólyatáborral?
2010. jún. 29. 20:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!