Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Központi 2019 SOS Nagy volt...

Központi 2019 SOS Nagy volt rajtam a stressz, a matek mindig 45 pont felettire sikerült gyakorláskor, de most elnéztem a grafikont es a 7. feladatot. A magyarom 45 pont körüli, együtt kb.80. Van esélyen a Fazekas termtudra?

Figyelt kérdés
Központi 2019 SOS Sziasztok! Budapesti Fazekas természettudományira szeretnék menni, de nem tudom, lejjebb viszik-e a ponthatárokat a felvételi nehézsége miatt. Van még esélyem? Nem igazan akarok másik gimibe menni. A hozzott pontjaim maxosak.

2019. jan. 20. 12:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A ponthatárokat ti, a felvételizők alakítjátok. Ha lesz elég ember, akinek több pontja van, ne fogják "levinni". De azért szurkolok:)
2019. jan. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Félelmetes, hogy mennyire nem értik a felvételizők, hogy nincsen felviszik-leviszik a ponthatárokat, hanem az elért eredmények alapján alakul ki...
2019. jan. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

Miért vinnék lejjebb ?

Durva, hogy nem érted/értitek az egésznek a mechanikáját.

Tőletek függnek a ponthatárok.


Amúgy nem tök mindegy? Senkit nem fog érdekelni később, hogy melyik gimnáziumban érettségiztél le.

2019. jan. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 bbmarta ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem érted te, hogy hogyan és mitől mozognak a ponthatárok, ez csak egy egyszerű megfogalmazás, hogy lejjebb vagy feljebb megy!Nem is értem, miért kell valakit emiatt piszkálni, miközben tövig rágja a körmét a felvételi miatt.

A Fazekas pontszámítását nem ismerem, de várhatóan valóban lejjebb mennek a ponthatárok, mert a matek-az eddigiekhez, főleg a tavalyihoz képest- valóban jóval nehezebb volt. Ha ezt a 2 feladatot nézted el (szerintem a 7-es az valamiféle versenyfeladat volt), akkor elvileg 40 pont körül lesz a matekod. Szerintem 85 pontos írásbelivel és maximális hozott pontokkal biztos behívnak szóbelizni! De érdemes megjelölni az Apáczai komplex természettudományi vagy matek-fizika tagozatát is! Elképesztő színvonalas és egy picit talán könnyebb bejutni mint a Fazekasba! Az Eötvösbe meg nehezebb. Küldök egy linket, ezzel számolgathatsz! [link]

2019. jan. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 bbmarta ***** válasza:
Most nézem, neked kb. van 139 pontod Fazekas-pontszámítás alapján. Tavaly 123 volt ezen a tagozaton a behívási ponthatár. Szerintem ne aggódj! Hány pontos számoltál pontosan matekra?
2019. jan. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Napsi2019 ***** válasza:
75%
Szerintem is simán behívnak szóbelire, bőven elég a pontod. Mindenkinek nagyon nehezen ment most a matek, láttam már a neten pontszámokat, az átlag az egyik helyen 19 pont volt, az AKG-ban (az valami zsenimágnes lehet) 26 pont volt. Szóval a 35 pontos matekkal te vagy a király :)))
2019. jan. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!