Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha ennyi tárgyat buktam,...

Ha ennyi tárgyat buktam, mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

Ha 2 kivételével az összes tárgyat buktam,érdemes passziválni a következő félévet?

Első féléves vagyok.

Az én hibám,év közben semmit nem tanultam, és vizsgaidőszakban már azt sem tudtam hoga kapkodjak, nem tudtam behozni ennyi nehéz tárgyat 4 hét alatt.

Egy elég nehéz közgáz szakon vagyok.

Ha tanultam volna félév közben folyamatosan,csomó megajánlott jegyem is lenne:/ de nem tettem...semmit sem szó szerint.

Most megígértem magamnak,hogy következő félévben minden egyes nap tanulok.

9 kreditet sikerült összeszednem....

Így érdemes folytatni februártól vagy passziváljak?

Egy csúszós tárgyam lenne,szerencsére az éppen meglett...

Nem tudok többet hozzádűzni ehhez..elcsesztem tudom.



2019. jan. 20. 20:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezt igazából te tudod, hogy képes vagy-e összekapni magadat annyira, hogy ebből a 2. félév végére legyen is valami. Mi itt helyetted nem fogjuk eldönteni, és meg sem erősítünk abban, hogy hagyd a fenébe.


Én annó mérnöki képzésen első félévben 16 kreditet szedtem össze a 34-ből, és a második félévben is csak 16-ot a 32-ből, és 30 kellett a kettő félévben ahhoz, hogy ne legyek költséges. Az utolsó tárgy, utolsó vizsgáján lett 2-es (egy nem szakmai tárgy)

De ezt megélni, és azt , hogy utána nem kaptam kollégiumot pont elég volt ahhoz, hogy felrázzon: az egyetem nem csak móka és mese, hanem keményen tanulni és küzdeni kell. 3. félévben 43 kreditből 39-et megcsináltam, és szépen így visszatornásztam magam leküzdve a lemaradást. A végén persze 1 félévet csúsztam, de ez már adta magát, mert ha az első félévben nem volt meg a Matek I. akkor csúsztál.


Azóta azt elvégeztem, dolgozom, meló mellett megcsináltam egy Msc-t.


Tehát nem gondolnám, hogy itt elvesztettél mindent, és fel kellene adni, de most kell baromira összeszedned magadat és hajtani, tanulni.

2019. jan. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%
Én a helyedben nem passziválnék, hanem egyből ki is iratkoznék, és újra beiratkoznék, hogy elölről kezdődjön az egész szeptembertől. Majd ha felvettek, a már meglévő tárgyaidat el tudod fogadtatni, így a következő őszi félévben azokat már nem kell újracsinálni. Nem tudom hogy nálatok mik a követelmények, de ez a teljesítmény nagyon karcsú lett, szerintem egyáltalán nem érdemes megpróbálni a második félévet. Főleg ha pl. 36 kredit ÉS átlag is kell a 2.félév végére, hogy ne került át fizetősre de egyik se lesz meg. Ha az nem izgat, hogy fizetősre kerülsz (vagy már ott kezdted), akkor megpróbálhatod a 2.félévet, de a TVSZ-t nagyon alaposan bújd át, hogy mik a követelmények arra, hogy ne rúgjanak ki, valamint erősen ajánlom a tanulmányi osztállyal beszélgetést is.
2019. jan. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne, semmi értelme, főleg, hogy a csúszótárgyad megvan. A lemaradást nyilván nem tudod egy félév alatt bepótolni, de majd apránként megteszed. Az államin maradáshoz tavasszal 27 kreditet kell összehoznod, az simán menni fog!
2019. jan. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Igen,az elsőnek nagyon köszönöm! Én is úgy gondolom,hogy ez most egy jel,ha nem kapom össze magam,annyi...oda az egész,pedig minden álmom ez a szak..

460 pontom volt felvételin és bár tudom a gimi baromira más mint az egyetem,szinte jeles voltam végig mindenből. Nem tartom magam egy buta ostoba embernek,de tény,ezt a félévet eleontottam.

Magával ragadott a szabadság,hogy nincsenek “dogák”,tanárok akik csesztetnek,stb.valamint a barátnőm 3 év után szakított velem ami kocsit depissé tett,3 hétig fettengtem az ágyban kb ,mást se csináltam.

2019. jan. 20. 22:37
 5/15 anonim ***** válasza:

Ha fel tudsz venni minden tárgyat 2. Félévre, és összeszeded magad, akkor hajrá. Passziválni akkor éri meg, ha feltételtárgy nem lett meg és kb 2 kreditet tudnál köv félévre felvenni.


Ha nem tudod összeszedni magad, mert barátnő elhagyott, meghalt a macska, valami, akkor inkább passziválj, menj el dolgozni, gyászolj...stb.


2. Is jót írt az újra jelentkezéssel és tárgyelfogadtatással.

2019. jan. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Úgy döntöttem nem passziválok hanem megemberekem magamat és minden nap tanulni fogok.

Most van lehetőségem egy tárgyból még uv-ra menni. 2 nap alatt kell megtabulnom az egész féléves mikroökonómiát. :/ ha lehetséges ez...

2019. jan. 21. 08:23
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kellene sem kiiratkoznod sem passziváltatnod. Ugye írtad, hogy 9 kreditet sikerült összeszedned, mellette 2 tárgyad sikerült + most ez az UV is reméljük sikerülni fog. Nem reménytelen, ha a következö szemesztert nagyon szorgalmasan végig csinálod, de mellette, ha rám hallgatsz most beadod megint a jelentkezésed a felvin, hogy ha bármi történne és úgy alakul, hogy át fognak tenni fizetősre, akkor ki tudj iratkozni és, ha már újra felvettek akkor megint államin leszel és az eddigi tárgyaid elfogadtatod -> folytatod onnan, ahol abba hagytad a tanulmányaidat. Nincs semmi sem veszve és kitartást! :-)
2019. jan. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Megcsináltam a két tárgyat,az a 9 kredit. Most van még egy 6 kredites amire tanulok,2 nap múlva vizsga. Vagy sikerül vagy nem.
2019. jan. 21. 16:39
 9/15 anonim ***** válasza:
Csak kíváncsiságból szeretném megkérdezni, hogy milyen szakra és melyik egyetemre jársz. Van egy olyan érzésem, hogy mi ketten egy helyre járunk, ez esetben szívesen segítenék a felkészülésben. Egyébként átérzem a helyzetedet, nekem sem úgy sikerült ez a félév (első) ahogy szerettem volna. Nagyon nehéz volt összekapni magam, de sikerült. Szóval ne add fel, ha tényleg eldöntötted, hogy változtatni akarsz a dolgokon, akkor hidd el menni fog!
2019. jan. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
ELTE GTI
2019. jan. 21. 23:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!