Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szoftverfejlesztő informatikus...

Szoftverfejlesztő informatikus szakmával (és talán okjvel) felvennének könnyen dolgozni? Vagy továbbtanulásnál mennyire kell a matek?

Figyelt kérdés
Lehet,hogy nem szeretnék még továbbtanulni szakgimnázium után, mert drágák az egyetemek meg leginkább azért nem, mert nem vagyok túl jó matekból. Sok időbe telik megértenem, de van hogy néha nem is sikerül, főleg ha kifognék egy rossz tanárt, szóval lehet egyből elmennék dolgozni. Szoftverfejlesztő szakmával meg érettségivel hova vennének fel, milyen könnyen, és kb mennyit keresnék?

2019. jan. 24. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, informatikai szakgimnáziumba jársz. Ekkor az érettségivel együtt kapsz majd valamilyen szakképesítést is, aminek viszont nincs túl nagy értéke. Azt javaslom, szerezz szoftvrfejlesztő szakképesítést. Ez még egy év tanulást jelent érettségi után, matek nem nagyon lesz. Némileg értékesebb a "programtervző informatikus" felsőoktatási szakképzés. Ez két éves, akár levelező tagozat is választható. Valószínűleg még itt sem lesz vészes a matematika. Hogy milyen könnyen tudsz elhelyezkdeni, és mennyit fogsz keresni, az a végzettségedtől és a tudásodtól függ. Ha jó leszel a szakmádban, diploma nélkül is szépen fogsz keresni.
2019. jan. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nyilván szeretnék maradni még egy évet,mert akkor választhatok a műszaki vagy a szoftverfejlesztő informatikus között,ami nekem a szoftverfejlesztő lenne és így abból kapnék szakmát, ha meg még azután is maradok egy évet,akkor meg okj-m is lesz. Szóval szerintem így szakmával meg érettségivel már könnyen kapnék munkát is,nem? Meg gondolom egy csomó dolog között is tudnék választani (munkát) mert elég sok helyre kell valamilyen fajta informatikus, főleg szoftverfejlesztő.
2019. jan. 24. 12:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Ennek a szakmának a belépő szintje az informatikus üzemmérnök (BProf diploma). Ha már van egy diplomád, akkor elég lehet egy szakképesítés mellé; de egy egész karriert / életet nem építenék OKJ-re. Mindenképpen szerezz diplomát, ha ebben szeretnél dolgozni.
2019. jan. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért kicsit meredek belépő szintnek nevezni a BProf-ot..., ugyanis azon a szakon még nem végzett soha senki. (2018-ban indult először)
2019. febr. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!