Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért tilos kollégiumba...

Miért tilos kollégiumba vízforralót bevinni?

Figyelt kérdés

Sok helyen tiltják a teaforralót.


Mi ennek az oka?

Akkora áramot használ el, hogy nagyon drága lenne a kolinak ha sok ember vinne be / engedélyezett lenne a vízforraló?


Vagy lecsaphatja a biztosítékot (ezt kétlem)?


Toast kenyér szendvicssütőt / szendvicskészítőt be lehet vinni?


2019. jan. 27. 00:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk anno azért nem lehetett, mert régiek voltak a vezetékek, és félő volt, hogy nem bírja el.
2019. jan. 27. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

És ha én sunyiba beviszek, de nagyon ritkán használom (heti 1X pl.) az is baj lehet?


(nyilván nem fogom reklámozni senkinek hogy van nálam... egyedül lakok a szobában.

2019. jan. 27. 01:14
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk piritót és szendvicssütőt se engedtek, ugyanabból az okból amit az első hozzászóló írt. Nem azzal van a gond, hogy mennyit fogyasztanak. Ha bármi miatt lebuksz megvonhatják a kolit, mivel megszegted a szabályzatot. Lehet mázlid van és megúszod egy figyelmeztetéssel, de van amikor tényleg szigorúan betartják a szabályokat hogy példát statuáljanak, most egy forraló vagy melegszendvicssütő miatt nem éri meg kockáztatni.
2019. jan. 27. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Balesetvédelmi szempontból is.



Nálunk engednek mindent. Vízforraló, melegszendvicssütő, pirítós..stb. El se tudnám képzelni ezek nélkül a kolit.

2019. jan. 27. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Éppen a héten égett porrá egy kollágium és meghalt egy ember.


Én is túléltem egy kolesz tüzet, kis híja múlt, hogy nem égett porrá az is.


A tűzvédelmi szabályokat nem véletlenül hozzák.

2019. jan. 27. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Estádio de Felchút ***** válasza:
34%

Miért okoskodik mindig az egységsugarú magyar?

Okkal van tiltva, vazzeg, tűzvédelmi okokból!

De nem, muszáj trógerkodni meg sumákolni. Hátha a régi szär vezeték kigyullad oszt leég az egész kóceráj a francba.

Agyam eldobom.

2019. jan. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem rossz a megközelítés. A vízforraló legyen 1000-1500W-os, és tiltva van, a porszívó meg 2000W-os és nincsen. Szintén rövid idejű használatra lenne mindkettő, rövid ideig terhelné (nagyon) a hálózatot.


Szerintem sokkal inkább a hőfejlesztő eszköz kategóriája miatt van tiltva, ahogy a melegszendó sütő és egyebek is.


Nálunk munkahelyen is tilos ilyen hőfejlesztő eszközt használni, pedig modern irodaház, bizonyára nem az öreg vezetékek miatt tiltott.

2019. jan. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!