Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Phd képzésben ez hogy működik?

Phd képzésben ez hogy működik?

Figyelt kérdés

Én a bölcsészettudományokat ismerem jobban, azzal kapcsolatban érdekelnének a válaszok is. Azt tudom, hogy lehet levelezőn (egyéni) is csinálni a phd-t. Ehhez úgy tudom kell legyen annyi eredménynek meg publikációnak, hogy ezt megengedjék. Ezt jól tudom? Illetve, ha ez így van, akkor mennyi az a mennyiség ami szükséges? Szóval hány publikációnak kell lenni, hogy valaki egyénire mehessen? Arra is kíváncsi lennék, hogy egyáltalán hogy tud valaki még a phd-képzés előtt publikálni? Természettudományoknál szerintem jobban van példa kutatócsoportokra de bölcsészettudományoknál szerintem ilyen nem nagyon jellemző, vagy ha van is, biztos nem annyi. Igaz, vannak esetek, hogy bizonyos folyóiratok, honlapok a "pályakezdők" írásait is fogadják meg én is ismerek olyat, aki most mesterszakos de 1 vagy 2 cikke megjelent már, nem a legnívósabb helyen, az igaz. De ahhoz nagyon sokat kell publikálni, már alap-és mesterképzés alatt, hogy elég cikke legyen valakinek phd-ra, nem? Mármint ha egyénire megy. Olyan sokat nem hiszem, hogy publikál egy hallgató.


Ha valaki a btk-s phd-t ismeri, az tudna infót adni legjobban. Irodalom, filozófia, történelem, nyelvészet, bármi érdekel, ami bölcsészet.



2019. jan. 28. 22:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Én az elte btk-n phdzom. Én nappalis vagyok, de van egy srác az évfolyamomban, aki egyéni tanrend szerint végzi a phdt. Ő arra hivatkozott, hogy teljes munkaidőben dolgozik és önköltséges a pdh képzésen. Ha jól tudom, talán 1 publikációja van, de ez nem számított a döntésben. Bár ha jól gondolom, ösztöndíjas hallgatóknál szigorúbb lehet ez a szabályozás. Érdemes a Doktori Hivatalnál érdkelődni, a felvételi ügyekért felelős ügyintéző (direkt nem akarom ide kiírni a nevét), nagyon-nagyon segítőkész! Én még most is mindent tőle kérdezek, pedig már másodéves vagyok. :) Ha bármi kérdésed lenne még, keress nyugodtan privát üzenetben is!
2019. jan. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Messze elmarad publikációs követelményben a bölcsész PhD mint a természettudományos. Utóbbinál jó ha 4-5 év alatt össze tudsz hozni egy nagyobb impakt faktoros elsőszerzős cikket.


Ezzel nem becsmérelni akarom az elméleti bölcsész témákat, csak teljesen más az egész mint a kísérletes kutatás.


Meg kell nézni a doktori iskola követelményeit, de amiről én tudok az tényleg könnyen teljesíthető, nem ezen van a hangsúly.

2019. jan. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!