Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mik az előnyei illetve a...

Mik az előnyei illetve a hátrányai a középiskola utáni, egyetem/főiskola előtti egyéves kimaradásnak?

Figyelt kérdés

2019. jan. 29. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Előnye semmi. Hacsak nem akarsz újraérettségizni pár tárgyból és arra készülni. De egyébként felesleges, kiesel atanulási rutinból, később végzel a szakon (idősebb leszel) és még lehetne sorolni...
2019. jan. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek előzővel (bár az, hogy egy évvel idősebb vagy-e, nem nagyon számít)


De egy szükséges rossznak tartom, ha

- nem vesznek fel oda, ahova menni szeretnél

- fogalmad sincs, mihez is akarsz kezdeni.

Ilyenkor várni egy évet még mindig sokkal jobb, mint elkezdeni egy olyan szakot, ami nem érdekel vagy amit nem szeretsz. Nem mondom, ki lehet ilyenkor is jól használni az időt, de akkor sem ideális.


Ha már valamikor be akar az ember szúrni magának egy plusz évet, azt szerintem diploma után tegye, amikor már lehet szakmai tapasztalatot is gyűjteni.

2019. jan. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

Én alapszak és mester között hagytam ki egy évet, de nem érte meg. Folytatni akartam utána rögtön a mesterrel, de családi okok miatt halasztottam. Nagyon rossz volt így visszamenni, teljesen elszoktam a tanulástól illetve ahogy elkezdtem dolgozni megszoktam hogy van egy fix viszonylag magasabb fizum, ezek után a diákmelós kereset szinte semmi volt. Nappalin kezdtem el aztán végül levelezős fejeztem be a mestert hogy dolgozhassak főállásban, azért a kettő egyszerre húzós.


Nem bírtam volna ki hogy egy évig nincs semmi fix dolog az életemben, ha meg elkezdesz dolgozni nehéz visszaállni a tanulásra. Nyelvtanulást láttam még érvként vagy újraérettségizni, de ezeket egyetem mellett is lehet csinálni, a legtöbb szak mellett azért ezek beleférnek. Talán ha tényleg nincs olyan ami érdekel akkor hasznos kihagyni egy évet, de mondjuk ilyen esetben meg addig valamilyen tanfolyamot érdemes megcsinálni, hogy hasznosan töltsd az időt.

2019. jan. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát én gimi után kihagytam egy évet, mert nem tudtam eldönteni mit szeretnék tanulni, mi az ami érdekel. Pár hetet dolgoztam novemberig diákmunkán aztán elhatároztam hogy tanulok emelt érettségire, de rájöttem, hogy nem akarom eléggé, így felesleges volt folytatni. Megcsináltam a jogsit és közben februártól gyárban dolgoztam júliusig. Amit pénzt kerestem azt félretettem az egyetemi évekre (koli, kaja stb) az utolsó hónapban nyaraltam és készültem az egyetemre.

Összességében megbántam ezt az egy évet, alig volt értelme, dolgozhattam volna többet is, így utólag visszagondolva meg mondjuk tanulhattam volna nyelvet. Lehet az is jobb lett volna, ha elmegyek arra a szakra amire felvettek, de nem akartam elvégezni.

2019. jan. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Általában ez kényszermegoldás szokott lenni. Akkor szokták csinálni, ha valaki egy okj-s képzést akar elvégezni, ill. nyelvtanulás céljából. Az előny, hogy ilyenkor lesz szakmád, és nyelvvizsgát is szerezhetsz, ami majd hamarosan kritérium is lesz.

A hátrány szinte csak az idő, bár ha hasznosan tudod kihasználni, akkor ez sem negatívum.

2019. jan. 30. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!