Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, hogy fog hatni...

Mit gondoltok, hogy fog hatni a 2020-as változtatás a pontszámokra? (Orvosi)

Figyelt kérdés
Idén érettségizek, de az emelt kémiára még készülnék egy évet. Így pont belecsúszok a 2020-as rendszerbe. Nem tudom érdemes lenne-e egy harmadik tágyból is emeltezni, hogy azt számítsák be követelményként. De az is lehet, hogy csak a felvételi tágyakat nézik. Ti mit gondoltok?

2019. jan. 30. 09:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%
He? Az emeltre eddig is csak akkor adtak pontot, ha felvételi tárgy volt. Mi a francra mész mondjuk egy töri emelttel?... Max fizikából van akkor értelme, és azt viszed, amelyik jobban sikerül, de minek? Nem elég neked két emeltet megírni?
2019. jan. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Valószínűleg csökkenni fognak a ponthatárok. Mivel 1 emelt eleve kötelező lesz, egy nyelvvizsgával együtt, emiatt elesel 50+28=78 ponttól. Úgy érdemes ezt megoldanod, hogy kémiából/fizikából és bioszból emeltezz, és mellé még csinálj meg egy nyelvből is egy emeltet, és akkor pontszámban kb ugyanott vagy.

(Nekem ezt egy mostani orvosis ismerős mondta, én is 2020-ban érettségizem)


16/L

2019. febr. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Emelt kémia/fizika és emelt biológia kell, hogy felvegyenek orvosira. Ez eddig is így volt. Most még egy középfokú nyelvvizsga is kell hozzá. Szerintem ez nem fog pontot adni, hiszen a két emelttel kijönnek már a plusz pontok. Ez egy van/nincs kategória.

Szerintem az orvosi pontszámok nem nagyon fognak változni. Aki le tud érettségizni ezekből a tárgyakból, annak nem okozhat gondot egy nyelvvizsga.

2019. febr. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nyelvvizsgával nincs problémám. 3 is van😄
2019. febr. 1. 18:22
 5/13 A kérdező kommentje:
2. válaszoló, igen én is erre gondoltam. Csak kérdés, hogy olyan tárgyat (pl angol) ami nem követelmény orvosira, elfogadnak-e első emeltként.
2019. febr. 1. 18:24
 6/13 anonim ***** válasza:

De miért esne el ponttól? Mi a fenéről beszéltek?

Az orvosira eddig is két emelt volt a kötelező, azzal megvan a max pluszpont, így a nyelvvizsga nem ért semmit, hiába volt. Most akkor ezek szerint kötelező lesz a nyelvvizsga, ami szerintem az orvosira jelentkezők 99%-ának egyébként is megvan.

2019. febr. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Második vagyok, én úgy látnám logikusnak, hogy a kötelező 1 emeltnek az angolt teszed be, és ugyanúgy ott marad a biosz és kémia/fizika a 2 orvosira kellő emeltnek. Az a baj, hogy semmi tájékoztatást nem kapunk ezzel kapcsolatban, az összes információt úgy kell összevadászni innen-onnan....
2019. febr. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
31%
De minek kellene még egy emelt, ha orvosira alapból kötelező kettő? Ennyire hülyék nem lehettek. Nem PLUSZ egy emeltet kérnek, hanem EGYET. Orvosin ez már kétszeresen túl van teljesítve, nem kell harmadik. Ez nyilván azokra a szakokra vonatozik, ahol eddig nem kellett emelt.
2019. febr. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Lehet arra gondol, hogy ha jól teljesítesz emelt nyelv érettségin, azért nyelvvizsga jár. És ez egy jó terv, de akkor mindenképp sikerülnie kell. Én 11.ben csinálnék angol nyelvvizsgát, hogy biztosan meglegyen.

#3

2019. febr. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kedves #8-as. Sokan azért gondolkodnak a harmadik emelten 2020-ra, mert így lehetne kimaxolni a többletpontokat. Ha 2 emletet csinálsz és ha van egy középfokú nyelvvizsgád, akkor az az új rendszer szerint elvileg csak 50 pluszpont, míg az idei rendszerben ez már bőven 100. Ha nem változtatnak a pontok számításánál, akkor sajnos lehet tényleg el kellesz gondolkozni egy 3. emelten, ha valaki a lehető legtöbb pontot akarja megszerezni.
2019. febr. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!