Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 3 hónap múlva emelt magyar...

3 hónap múlva emelt magyar érettségi lehetséges?

Figyelt kérdés
A magyartanárunk eléggé lazán veszi az emeltesek felkészítését, vagyis szinte egyáltalán foglalkozik vele, magamtól már készültem valamennyit, de nagyon kétségbe vagyok esve! Voltam OKTV-n, ott 47 pontot értem el. (100-ból) Szerintetek lehetséges egy viszonylag jó, 70-80%-os emelt magyar érettségit írnom? Milyen felkészülést ajánlotok, nektek mi jött be? Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!

2019. jan. 30. 11:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Persze, hogy lehetséges.

(Előljáróban: az én középiskolám olyan színvonalon állt, hogy azt mondták az emelt magyar érettségire, hogy egyetemen 4 félév magyar szak elvégzésével talán sikeresen le lehet tenni...-bullsh*t)


Én ezt csináltam:

Fogod a négy könyvet. Minden anyagot egyesével átolvasol. Majd egy téma elolvasása után összefoglalod az adott részt 15 címszóban. Mindig erre a 15-re törekedsz.

Az alján ha van fontos dátum vagy helyszín, odaírod.

Ezzel a módszerrel a négy könyvedet kb. 50 oldalban összefoglalod (lehet, hogy annyi se). Majd a szöveggyűjteményes szövegeket átolvasod a stílus miatt-ez max egy hónap!

Csinálsz egy füzetet:

felosztod szépen századokra.

(Pl.: 1700-as évek,1800-as évek...)

Belehelyezed az írókat és korszakokat, műfajok,meghatározó világszemlélet. -ez két-három nap.

Ekkorra látod egészében a korszakokat, írókat, műfajokat, van egy átfogó, összegzett tudásod. Átolvasod az 50 oldalas jegyzetedet-1-2 nap.

Majd: BELEHELYEZKEDSZ AZ IRODALOMBA MÉLYEBBEN!

A századokat két-három felé osztva megnézed az adott kor öltözködését, zenei stílusát, nagy gondolkodóit, politikusait és a kötelező írók (akiknek eddigre az életét már ismered) műveiből elolvasol valamit ami nincs benne a könyvben. (verset, novellát, politikai értekezést, cikket kb. mindegyik írt-ezek rövidek. Majd a jegyzeteid alá csupa érdekességet befirkálsz:az író szerelmei, betegségei, korszak felfdezései..stb. Az irodalomban ugyanis a leképezése a korszakoknak. Minden és mindenki hat egymásra. Erre remek konyhanyelvi irodalomtörténeti művek, levelezés-gyűjtemények...stb vannak. Ez a második hónap maradék fele.


Harmadik hónap:

Az írások begyakorlása:

ha alapvetően tudsz írni, akkor ez menni fog. Van néhány neten található segédlet ahhoz, hogy hogyan nézzen ki egy ilyen fogalmazvány tipikusan az érettségi tekintetében.

Egy jó tanács: hogy ne tudjanak belekötni, maradj objektív. Az egésznek a rákfenéje, hogy tényeket írsz és SOHA sem saját véleményt. Pl.: amikor én érettségiztem egy képről szóló elemzésben Marguerite Duras A szerető című művét plusz Örkény Macskajátékát hoztam fel példaként. Mindkettő egy fotó köré épül. Ki kötne ebbe bele? Olvass el egy-két tudományos színvonalú irodalmi értekezést és ott nézd meg, hogy az utolsó morzsáig le van hivatkozva minden. A közhiedelemmel ellentétben ugyanis egyáltalán nem az írásod kreativitása számít, hanem a tájékozottság. -ez itt két hét.


A maradék időben van időd pihenni és felhasználható finomságokat keresni.

Ezzel a tudással pedig nem megírHATod, hanem MEGÍROD jelesre.


A végére egy kis szívmelengető klisé Einstein bátyánktól:


„Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”


Az enyém 96% lett.

Kezdd el te is nyomni még ma!


HAJRÁ!

2019. jan. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi az offért,én is gondolkodtam az emelt magyaron,de utolsó hatalmas köszönet!Nagyon lényegretörő és átfogó a válasz,köszönöm.
2019. jan. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szintén OFF, de muszáj írnom ide, hogy el ne vesszen, amit az első írt, annyira jó, marha nagy motiváció és nem mellesleg egy nagyon jól lebontott technika, hogy hogy is kéne tanulnom a törit. (most épp)

Mindig is bajom volt, hogy egyszerűen nem láttam át az évek, korszakok stb. között, de moat tudom, hogy hogy kéne csinálnom.

2019. jan. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ahhhh... Nem is tudom mit mondjak!

Egyszerűen csak megköszönni tudom, hogy megláttad a kérdésem és nem továbbgörgettél, hanem egy komplett motivációs beszédet írva tetted elmondhatatlan mértékben könnyebbé, nyugodtabbá és boldogabbá az egész felkészülést!

Hihetetlenül hálás vagyok Neked, hogy a legnagyobb kétségbeesésemben felsegítettél!

Maradj mindig ilyen jó ember! Köszönöm! ♥

2019. jan. 30. 20:03
 5/12 anonim ***** válasza:
Szuper! :D
2019. jan. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szívesen, örülök, hogy segítettem!

:)

2019. jan. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Kedves első válaszoló! Ezt a magam nevében is köszönöm! :) Kedves kérdező, ha gondolod írj privátot én is emelt magyarozok ,talán tudunk segíteni egymásnak! :)
2019. febr. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Tenyleg jó, köszönöm én is.:)
2019. febr. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is nagyon köszönöm 😄

2020. febr. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ide írok, hogy visszataláljak 😄
2020. máj. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!