Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet-e fém húros gitáron...

Lehet-e fém húros gitáron tanulni zeneiskolában?

Figyelt kérdés
Gondolom nylon húros gitárom tanítanának, de ha tudok vinni saját fémhúrost,meg amúgy is azon szeretnék tanulni, akkor is mindenképp venni kéne más fajta gitárt,hogy klasszikus gitáron tanítsanak klasszikus zenéket, vagy hagynának a saját,de másabb gitáromon játszani? Vagy ez tanártól is függ?

2019. jan. 31. 19:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát ez érdekes kérdés. De erre nincs ilyen válasz amit te vársz.

Ha klasszikus gitár oktatás, akkor esélytelen h fémhúrossal tanulj ott. De akkor meg eleve nem olyanra akarsz te menni.. Dehát meg van hogy milyen suliba, mit tanulni mész,(avagy nem?) ezek nem döntésen vagy engedékenységen múlnak.

2019. febr. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A tanártól kérdezz meg, lehet, hogy engedni fogja.

Hivatalosan, tanmenet szerint klasszikus gitárt tanítanak, klasszikus darabokkal, aztán ha épp kell a növendék, és van kedve a tanárnak is mást csinálni, lehet, hogy tanít mást is. (vagy csak mást)

2019. febr. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Na de épp ez az amiről nem tudunk semmit. Hol? Milyen suliban? Milyen hivatalos tanmenet?

Klasszikus gitár oktatáson igen, elektromos gitár oktatáson meg nem.. Nem tudunk semmit, miről van szó

2019. febr. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Épp az benne a jó,hogy én sem tudok nagyon semmit. Nem is kérdezték,hogy milyen gitárom van. Lehet alapból azt hiszik,hogy klasszikus gitáron szeretnék járszani,ezért nem is kérdezik, vagy lehet hogy minden fajta gitáron tudnának tanítani, pl ha elektromoson szeretnék akkor tanítanak azon. Szóval így segítséget kérnem (tőletek) is nehéz, szóval köszönöm a válaszokat és várok hogy majd kiderüljön hogy mi van.
2019. febr. 2. 09:46
 5/10 anonim ***** válasza:

Most neharagudj de ez kicsit nonszensz így. Nem csesztetni akarlak de.. :

"Épp az benne a jó,hogy én sem tudok nagyon semmit. Nem is kérdezték,hogy milyen gitárom van. Lehet alapból azt hiszik,hogy "

" és várok hogy majd kiderüljön hogy mi van."


??????

Hát bszki, hova jelentkeztél? Mire? :D Nem tudod milyen oktatásra jelentkeztél.? Először olvastam azt hittem ez valami poén.


Jelentkeztem gépészmérnöki szakra.. bár nemtudom lehet ott nem is azt tanítanak, hanem építészetet, na mindegy várok, majd kiderül! Nem kérdezték mit akarok tanulni.. Ez kb. ilyen téma.

2019. febr. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igazából annyi az egész,hogy akusztikus gitáron tanítanának, de nem tudom hogy mindenképp csak klasszikuson-e. Fémhúrosom van,de nem lenne nagy dolog nylon húroson tanulni se, ha semmiképp se fogadnák el,mert ugyan olyan,csak a hangja másabb, szóval megtanulnék mindenképp gitározni, ezért írtam,hogy igazából mindegy az egész és várok hogy ott megmondják hogy jó e az a gitár is,de ez is de ígyis-úgyis járni fogok,meg nyilván nincs olyan egy zeneiskolában hogy nem lenne gitár,szóval nem is kell előre vennem azért egy másikat,ha ezt nem fogadnák el. Szóval köszi a kommenteket,mostmár elég,mert a kérdésem is majdnem fölösleges volt.
2019. febr. 2. 18:31
 7/10 Mojjo ***** válasza:
@6: Hát azért nem ugyanolyan egy klasszikus, mint a fémhúros, a hangon kívül sem. Jóval szélesebb fogólap, ami nem görbült, hanem egyenes, 12. bundnál lévő nyak-fej csatlakozás 14 helyett, ilyesmi.
2019. febr. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tudom,de elég sok közük van egymáshoz, szóval ha megtanulok az egyiken,a másikon is tudok már játszani, ezért lehet meg is engednék hogy úgy legyen.
2019. febr. 3. 10:12
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Röviden, nem.

Tudom, mert én is fémhúrossal mentem és muszáj volt vennem egy klasszikust is ha mindenképpen haladni akarok. De nem bántam meg mert nekem jobban megy rajta a pengetés.

2019. febr. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Milyen hivatalos tanmenet?"


Bocsi, én az államilag támogatott zeneiskolákra gondoltam. Ott van hivatalos tanmenet. A kérdésből valóban nem derül ki, hogy milyen fajta iskolába fog járni a kérdező

2019. febr. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!