Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elrontottam a felvetelit,...

Elrontottam a felvetelit, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Nos... iszonyatos!

Matek:50/3

Nyelvan: 50/19:(

Atlagom : 3.9-4.0

A gepeszbe szeretnék menni, lesz még egy sport felveteli. .. van esélyem?


2019. febr. 1. 10:23
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

A matekhoz nem tudok hozzászólni, azt csak Te tudod miért lett ilyen kritikán aluli.

A "Nyelvan" (???): 7 hiba csak ebben a rövid kérdésben.

Esély mindig van, de a helyedben addig is sokat tanulnék és jobban odafigyelnék arra, amit éppen csinálok. És ha leírok valamit, min. egyszer újra átolvasnám mielőtt "publikálom".

2019. febr. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Hmmm... véletlenül nem a képzés kategóriában szerettél volna kérdezni?

Amúgy szerintem reális lett az eredményed. Jobb akkor lenne, ha KEMÉNYEN tanulnál.

Na, ez valószínűleg nem fenyeget.

Esetleg célozz meg egy gyengébb iskolát.

2019. febr. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Eiőször csak általánosságban:

14 éves vagy. Tudod mennyi a regisztrációs korhatár itt a Gyakori-n?...

És tudod miért annyi? Mert itt nem gyerekként kezelik a kérdezőket. Általában tárgyilagos, lényegre törő válaszokat kapnak (nyilván vannak durva, ízléstelen, gunyoros válaszok is, ez benne van a pakliban. De nem ez a jellemző)

A válaszadók nem szokták a kérdezők hiúságát legyezgetni, ez nem óvoda/játszótér/nagyszünet. Tehát, ha úgy érzed hogy valamelyik válasz a "lelkivilágodba mászik", akkor gondolkodj el, nem Benned van-e a hiba!


Nos, akkor sorjában:

1. A kérdésedre kaptál választ:"Esély mindig van..."

2. Kaptál tanácsot is: tanulj, jobban figyelj oda,stb.

3. "De a felvételit nem nézik szigorúan hisz szinte minden gyerek elcseszi!" Nem, nem mindenki cseszi el, sőt...

4. A felvételi azért fontos, mert sok minden kiderül belőle Rólad (és nem csak a tudásod!!!)

5. Az átlagodtól vagy "elájulva". Az az eddigi iskolád erősségéről is véleményt mond, éppen egy ilyen eredménnyel megírt (egyébként gyakorlatilag személytelen) felvételi után.

6. A tanárod nyilván nem fog negatívan véleményezni, hiszen pedagógus(lásd: pszichológia)

7. "Bugyuta emberek" Úgy látom, az egód többszörösen felülmúlja a tanulmányi átlagodat.

8. A kérdésedben elkeseredett vagy. A viszontválaszaidban felváltva vagy pesszimista, optimista, büszke, megbántott, lenéző. Mindez a gyermekek (vagy gyermekes mentalitású "felnőttek") jellemzője. Ezért írtam a válaszom első részét...


Jöhet a "Piros"!

2019. febr. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

...még egy mondatod, amire nem reagáltam az imént:

"...hisz már rég meg kelett jelölni az iskolákat és le kelett adni👆 és egy ilyenre hogy lehet tanulni?!" (a helyesírás alapján: most is orvosnál vagy?)

A válaszom (ahogy #2 is írta): "KEMÉNYEN"

Mert ha csak a felvételire kellene tanulni, akkor mire oda jutnál a középsuliba, semmivel nem lenne magasabb a tudásszinted mint az általános iskolában. És az az iskola egy sokkal magasabb szintet képvisel, más mentalitást igényel. Ugyanis az már nem kötelező, hanem önkéntes...

2019. febr. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
14 éves a kérdező, be is vallotta
2019. febr. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5

Ezt kinek írtad?

2019. febr. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!