Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemesebb lenne letagodnom a...

Érdemesebb lenne letagodnom a diplomákat?

Figyelt kérdés

Az alapszakos diplomát földtudományin szereztem, a megnevezés földtudományi kutató.

Aztán csináltam egy mérnöki mesterképzést műszaki földtudományin (különbözeti tárgyakkal átvettek), de úgy érzem semmi értelme nem volt ennek az egésznek és feleslegesen jártam egyetemre két hulladék diplomáért.

Ti mihez kezdenétek a helyemben? A földtudományit azért választottam gimi után, mert az érdekelt a legjobban, de a végére rájöttem, hogy semmit nem lehet kezdeni vele. Aztán gondoltam menthetem a mentetőt, átmentem mérnöki képzésre (nem akartam új alapképzést kezdeni), de ezzel is csak adtam a szarnak egy pofont, hiába mondták, hogy keresik a mérnököket, ezzel sehova nem fognak felvenni, max kiröhögnek két ekkora szarral.


2019. febr. 4. 07:42
 1/6 A kérdező kommentje:
Mit lehetne kezdeni ezekkel a szarokkal? Az alapképzést hagyjam ki az önéletrajzból vagy hogy lehetne ezt az egészet úgy feltüntetni, hogy ne legyek nevetség tárgya és legalább behívjanak valahova?
2019. febr. 4. 07:46
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Ennyi ésszel, ami a kérdésed alapján van, nem az a gond, hogy nem jó diplomáid vannak!

Nem értem a logikádat, ha letagadod, hogy van bármilyen diplomád, akkor meg azt látják, hogy nem csináltál semmit érettségi után, szépen ültél a langyos pocsolyában.


Értelmes megoldás lenne, ha elöször kitalálnád, mit akarsz csinálni, utána azon a területen szerezn végzettséget meg gyakorlatot, és akkor senki nem foglalkozik azzal, hogy korábban milyen diplomákat szereztél.

Másrészt meg ez nem olyan szak, amivel nem lehetne munkát találni, ha tényleg jó vagy benne. Persze ha éppen csak átcsúsztál a vizsgákon, akkor nincs esélyed. (Azt meg végképp nem értem, ha az elsö diploma után rájöttél, hogy nem tudsz vele semmire menni, akkor minek ezen a területen tanultál újra!)

2019. febr. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Másik végzettséget szerezni nem tudom fogok-e valaha, ezekkel kimerítettem minden anyagi forrásomat és lehetőségemet, az állami féléveket is felhasználtam. A közeljövőben biztos nem fogok elkezdeni semmit. Esetleg egy doktorinak lenne értelme?


Nem kaptam kettest soha, végig ötös voltam szinte mindenből az 5 év alatt, doktorira is javasoltak záróvizsga után, csak hát borzasztó alacsony lenne a fizetés.

2019. febr. 4. 07:54
 4/6 A kérdező kommentje:

"Azt meg végképp nem értem, ha az elsö diploma után rájöttél, hogy nem tudsz vele semmire menni, akkor minek ezen a területen tanultál újra!"


Az alapképzést földtudományin geológián végeztem, de aztán műszaki földtudományin már nem geológián voltam, tehát nem geológus mérnök vagyok.

2019. febr. 4. 08:01
 5/6 anonim ***** válasza:

Doktorinak semmi értelme neked.

Jobb lett volna ha ezt a kérdést az alapképzés után teszed fel, hogy "jó-e a földmérnöki mesterképzéz"?.

2 dolog merült fel bennem:

1. Mit csinálnak szaktársaid?

2. Megpróbálhatnál elhelyezkedni az olajszektorban, ott jól fizetnek.

2019. febr. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A szaktársaimra inkább nem alapozok, mivel nekik meg van az alapszakos diplomájuk is műszaki területről, nekem pedig csak a mesterképzés van onnan, tehát nekik sokkal több lehetőségük van és el tudnak helyezkedni olyan mérnöki munkakörben is, ami nem kapcsolódik szorosan a szakmához.

Amúgy még így sem boldogultak könnyen, ahogy hallottam, öten végeztek a korábbi évfolyamban, négyen dolgoznak mérnökként (+1 doktori képzésre iratkozott be), egyikük biztosan az alapszakkal, a többieket nem tudom pontosan, de nem lepne meg, ha őket is inkább amiatt vették volna fel.


Az olajiparba ez a végzettség nem jó, nem olajmérnöki szakirányon tanultam műszaki földtudományin sem.

2019. febr. 4. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!