Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2020as érettségiben a nyelvviz...

2020as érettségiben a nyelvvizsgára kapunk plusz pontot?

Figyelt kérdés
Jővőre az érettségin már kötelező egy nyelvvizsga. Ez azt jelenti, hogy az első nyelvvizsgánkra nem kapunk plusz pontot? Mert az elvárás?

2019. febr. 4. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem kapunk :(

Elég nagy szívas lesz nekünk, mert az első emelt érettségiért se fog járni +pont.

2019. febr. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Huhaa koszonom!

Ez nagyon kemeny.... akkor mindenkepp bele kell kalkulalni ket emeltet es egy c1et h meglegyen a max tobbletpont😱

2019. febr. 4. 23:17
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Az érettségin semmire nem kapsz pluszpontot. Esetleg a felvételire gondolsz.
2019. febr. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolkozz kérdező. Nem fog mindenki 2 emeltet csinálni csak azért, hogy meg legyen a 100 pluszpont. Ha ez lenne az OH célja, akkor 2 kötelező emeltet vezetne be. De nem, 1-et tesz kötelezővé. Szóval valszeg nem is lehet 100 többletpontot szerezni majd, mert nem lenne kihasználva. Ha neked ez "hátrány" a mostani rendszerhez képest, valójában mindenkinek ugyanolyan "hátrány" lesz. Le lehet tenni még egy nyelvvizsgát (nyelvi tagozatosok előnyben), emellett meg oda kell tenni magad a tárgyakból.
2019. febr. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem értem miért kell ilyen nyersen válaszolni. (Ezt az utolsó kettő válaszolónak írom.) Én csak azért kérdeztem mert mindenhol mást hallok, mást olvasok és nem tudom mivel kalkuláljak. Mert ha így van, akkor is ki tudom maxolni, csak akkor emelt szintű előrehozott érettségire kell jelentkeznem egy hét múlva. És kicsit jobban rá kell hajtsak arra a nyelvre. Ezért szerettem volna tudni, hogy szükségem van e mindenképp még egy emeltre hogy kimaxolhassam a pontokat.
2019. febr. 10. 21:42
 6/7 anonim ***** válasza:

#3-as válaszában semmi durva dolgot nem tapasztalok. Egyszerűen nem jól kérdeztél. Ha azt kérdezed, hogy a 2020-as érettségi szezonban, akkor már egy fokkal jobb, de valójában ez a 2020-as felvételire vonatkozó kérdés, nem pedig az érettségire. Miért kell előrehozott angol emeltet tegyél? Ha idén le tudod tenni jövőre is menni fog nem? Nem az én dolgom, csak sose értettem. És akkor, hogy tisztába tegyem a látásod.


A 2020 szeptemberében induló felsőfokú oktatás felvételi követelménye az egy emelt és egy közép vagy felsőfokú nyelvvizsga. Mit jelent ez?! Nos nem lehet tudni. Sőt még egy darabig nem is derül ki. Vagy megváltoztatják a pontozási rendszert, vagy nagyon nehéz lesz megszerezni azt a maradék 100 pontot. Az, hogy megváltoztatják-e október-december környékén elméletileg ki kell, hogy derüljön. De sose lehet tudni. Az is lehet, hogy addigra megszüntetik, eltolják 2022-re vagy ilyesmi, mint a töri atlasz esetében.

2019. ápr. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk talán azért jobb letenni előrehozott érettségit, hogy az érettségi évében eggyel kevesebb gondunk legyen, nem? Ezen mit nem lehet megérteni... lOl

Én 11.-ben csináltam emelt előrehozottat angolból, 12.-ben így nem voltam rajtam akkora nyomás.

Amit viszont én nem értek, az az, hogy minek kellett eltörölni szinte az összes többi tárgyból az előrehozott lehetőségét (pl. kémiából, föciből).

2019. ápr. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!