Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetemi Neptunba tárgyfelv...

Az egyetemi Neptunba tárgyfelvételkor hatásos ketten bejelentkezni?

Figyelt kérdés
Lehet valami probléma vagy minden simán menne?

2019. febr. 4. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Arra gondolsz, hogy két készülékről próbálsz belépni, vagy két hallgatóhoz lépnél be egy gépről?
2019. febr. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nyilván az első :D
2019. febr. 4. 21:53
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz belépni 2 eszközről, mert kidob a rendszer az egyikről.
2019. febr. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem az volt. Mikor bátyám egyetemre járt, két laptopról, plusz a nagygépről, folyamatosan frissítgettük neki a neptun oldalát, nehogy lemaradjon a jó helyekről:)
2019. febr. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Amennyire én tudom, a bejelentkezéseket a felhasználóhoz kötik, és nem az eszközhöz vagy hálózati címhez. Máskülönben pofonegyszerű lenne sok ezer eltőérőnek látszó bejelentkezést szimulálni ugyanarról az eszközről is. Ha így van, akkor nincs értelme több eszköztől próbálkozni. Abban eléggé biztos vagyok, hogy ugyanarra a WiFi-re kapcsolódva, vagy böngészőben több lapot megnyitva nincs hatása, ki is ír valami hibaüzenetet. Az eszközt azonosító adatok egyébként is változhatnak időben, erre támaszkodni nem éri meg. A többszöri próbálkozás többszöri terhelést jelent a szerver számára, és mivel nagyon próbálkoznak minimálisan tartani minden terhelést (nálunk captcha is van, mert ki akarják szűrni, akik scriptet használókat), hogy egy kávéfőzőn is elfuthasson a szerver, vélhetően a fejlesztők is gondoltak arra, hogy nincs értelme lehetőséget adni több eszközről belépni.

Azt, hogy hogyan osztják ki a konkurens környezetben a jogosultságot, nem tudhatjuk pontosan. Szerintem az lenne a leghatékonyabb, ha egy fix listát kezelne a szerver, és ha van új hely, az elején lévőt engedi be. Egy ilyen rendszer mellett totál hatástalan a többszöri próbálkozás.

2019. febr. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire nem kell komplexen gondolkodni...


Beenged több szerverre is. Megnyitod a logint, megnézed a linkjét. (Pl [link] itt az egyes az 1. szervert jelenti.


Átmásolod a linket, átírod a számot 2-esre, belépsz bent kettes szerveren is.

Lehet még fokozni. Én a tárgyfelvételeket rendszerint 3 szerverről végzem, mindegyik lap be van készítve az egyik tárgyra, így csak annyi a dolgom, hogy mentés-lapváltás-mentés-lapváltás-mentés. Sokkal gyorsabb és hatékonyabb, mint több készülékről. :D

2019. febr. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát én nem gondoltam ennyire túl, felvettük barátommal a tárgyaimat,siman beléptünk és nem csúsztam le egy targyrol sem :D
2019. febr. 7. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!