Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanító szak alkalmassági...

Tanító szak alkalmassági vizsgája hogy zajlik? Már utánaolvastam, hogy elméletben milyen, de konkrét tapasztalatok is érdekelnének.

Figyelt kérdés
Mindhárom része, de különösen a testnevelés rész érdekel, hogy mik voltak a végrehajtandó feladatok. Eredményt azonnal közölnek? Esetleg konkrétan a Kaposvári Egyetem vagy ELTE Szombathely tanító szak felvételijéről van valakinek tapasztalata?

2019. febr. 5. 12:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen, 3 részes az alkalmassági. Lényegében kapsz egy papírt alapból, amin van egy táblázat, amiben az adott alkalmasságin igazolja az adott tanár/oktató, hogy milyen minősítést kapsz. Azaz: 3 sor van (tesi, beszéd, ének), és mindegyikre vagy "megfelelt", vagy "felülbírálásra küldve", avagy "nem megfelelt"et kapsz. A cél, hogy mindegyikre meglegyen a megfelelt (értelemszerűen).

Tesinél nálunk csoportosan mentünk (azaz többen egyszerre, átöltözve futottunk sorgyakorlatok, stb, a lényeg hogy haladj a többivel), az kb mindenkinek meglett.

Beszédnél kaptunk egy szöveget, és azt kellett felolvasni, ezáltal állapítja meg, hogy alkalmas vagy sem (tájszólás stb nem kizáró ok).

Az éneknél húzták meg a legtöbb embert, mint a többi, úgy ez is tanár/oktatófüggő. Nekem az előre felírt dalsorból a tanár választottját el kellett énekelnem, más-más hangról kezdve; ha jól emlékszem blattolás is volt.



Amiket kiemelnék:

- Ez az ELTE-TÓK-on volt (bp.)

- tanárfüggő, hogy mennyire szigorú, de nagy általánban átengednek mindenkit, akinek olyan gondja/hátránya van, a képzés alatt ugyis kiderül

- eléggé összeszedetlen ez a mondókám, ha többet akarsz tudni, személyesen keress meg valakit, aki már volt ilyenen.



Sok sikert előre is :)

2019. febr. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!