Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire fontos az érettségi?

Mennyire fontos az érettségi?

Figyelt kérdés

21/F

Felvidékről származom.


Utolsó érettségi évben vagyok, a szakmám és az érettségi év külön van. A szakmám adminisztráció. Egy hónap, és már lesznek az írásbelik. Nem tanulok egyáltalán, nem tudom hogyan fogom megcsinálni a vizsgákat. A szakmámat nem tudnám végezni a jövőben. Van praxom autógyárban, szalagnál voltam, vagy csomagoltam. Mint diákmunkás voltam, de ha belépnék állandó munkahelyre akkor 3 műszakos a munka itt, és 700€/havi fizetés.


Apukám azt mondja, mire van az érettségi? Úgyis a gyárban fogok kikötni.


Mi a ti véleményetek? Nulla nyelvtudásom van, hallottam, hogy rosszabaknak is odaadták az érettségit. Milyen munkát keressek magamnak? Van jogsim B. Őszintén megmondom félek. Szeretnék dolgozni mert pénzre szükségem van, de félek hogy milyen lesz az első nap a munkahelyen.


2019. febr. 6. 08:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Fontos. Ha nem is kell konkrétan a munkához, egyfajta szűrő. És ha bármikor, akár 5-10 év múlva, tovább szeretnél tanulni, akkor is kell. Valóban csak úgy önmagában nem nagy dolog, de ha nincs, akkor nagyon tud hiányozni. Nehogy már utolsó évben feladd!

Egyébként meg, ha most gyárban is kezdesz, akkor sem kell örökre ott maradni. Bármikor lehet tovább fejlődni, váltani.

2019. febr. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Térden állva könyörgünk neked: tedd le az érettségit! Nagyon hiányozna később. Bár most is nehéz, de később még nehezebb lenne. Most bírd ki ezt a hónapot, kérj segítséget attól a tanártól, akihez bizalmad van, ess neki napi 10 órában, és menni fog!
2019. febr. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Azon leszek, hogy letegyem, mert igazán kar lett volna érte, hogy 5 évet jártam és csak szakmát tanultam ki és ezt a kettő évet így elcseszni
2019. febr. 6. 09:35
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szuper! Tehát: Ma kezdd el! Ma! nem holnap.

Keress tanárt, beszéljétek meg vele a haditervet, és tanulj.

2019. febr. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Őszintén megmondom, félek. Félek a vizsgáktól és legjobban attól, hogy milyen munkát találok magamnak.
2019. febr. 6. 09:38
 6/16 anonim ***** válasza:

Most ne a munkával foglalkozz. Most a vizsgák állnak előtted. Azzal kell foglalkozni. Senki sem szeret vizsgázni, és a legtöbben félnek és izgulnak, még akkor is, ha tanultak. Szóval nem vagy egyedül. Tanuljál. Akármeddig is jutsz a tételekben, az még mindig több, mint a semmit.

Nekem volt olyan tantárgy főiskolán, amiből az első 5 tételt volt időm csak megtanulni 28 tételből. A 2-at húztam :) Szóval minden számít .)

2019. febr. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
És ki nem fél egy ilyentől? mindenki fél. Azzal most ne foglalkozz, hogy "majd milyen munkát találsz" elég minden napnak a maga baja. Jelenlétben kell tenni a dolgainkat: tanulás is akkor megy, ha teljesen jelen tudsz lenni, koncentrálsz. Ha nem megy kérj segítséget és napi minimum 6 órát mindig aludj.
2019. febr. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ez már a 4. ilyen kérdés. Az érettségi manapság még egy takarítónál is elvàrt vagy előnyt jelent, szóval mindenképp érettségizz le. Most lehet gyárban dolgozol, de onnan is akarsz nyugdíjba menni? Ott ledolgozol egy egész életet?


Menj el esti gimibe, ott szinte hozzád vágják az érettségit, helyettesítettem ott pár órát és megy a csalás rendesen. Megmondja a tanár, hogy melyik tételt kapod majd élesbe, ráadásul írásbelin is írják a táblára a megoldást, hogy legalább a kettest megkapd minimum. A vizsgabiztosok is csak 5 perce mennek be általában. Keress egy ilyen helyet, márha a rendes suli elvégzése nem megy.

2019. febr. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
[8-as ezt most pedagógiai szempontól nagyon káros bejegyzésnek tartom - kezdjen és küzdjön! nem kellene elvenni a lehetőségét...]
2019. febr. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Igazatok van, muszáj harcolnom azért, hogy letegyem az érettségit. Abban is igazatok van, hogy egész életben a gyárban fogok dolgozni nyugdíjas koromig. Akkor milyen munkát végezzek szerintetek? Mit tanácsoltok? Nem vagyok jó tanuló. Tavaj megbuktam, most is bukásra állok. Milyen munkát keressek magamnak iskola után? Érdekel a vezetés, utazgatni.
2019. febr. 6. 11:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!