Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ennek a számológépnek mi a neve?

Ennek a számológépnek mi a neve?

Figyelt kérdés
Lényegében matekra olyan számológép kellene ami elfogadott előjelet. Pl. 10:(-30) mert ha egyszerű számológépbe írjuk bele akkor úgy veszi mintha meggondolnánk magunkat és csak mínuszt végez. De nekem olyan kell amely egyszerre végez kettőt és nem tudom hogy egy ilyen számológépnek mi a neve. Ha esetleg tudod, ne tartsd magadban! Köszi.

2019. febr. 8. 17:26
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*ami elfogad két előjelet
2019. febr. 8. 17:27
 2/11 anonim ***** válasza:

Nincs külön neve. Olyan gépet keress, amin van +/- gomb. Nem nagy extra.

[link]

2019. febr. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Casio fx-570ES PLUS számológép nekem bevált a középiskolában.
2019. febr. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

Tudományos számológépnek nevezik. Van rajtuk zárójel billentyű is. (és szinusz meg tangens is)


A 4 alapművetetes számológépeket piaci kofáknak csinálják és szándékosan nem ismerik a helyes matematikai műveleti sorrendet.

2019. febr. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Scientific calculator, azaz tudományos számológép az amit te keresel. Azon belül pedig a Casio márka. Mindenre képes.

Nekünk Angliában érettségin csak az ilyen féle számológépeket ajánlották, nem véletlen :)

(Bár a fedelét levetették velünk, mert bele volt írva egy két képlet gyárilag azt hiszem.)


Például:

[link]

2019. febr. 9. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ezek a jobbak:

[link]

2019. febr. 9. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én nemrég egy HP 39gs-t vettem Aliexpress-ről, picit 7 ezer Forint alatt. Nagyon megérte, minőségben és tudásban is remek kis gép.
2019. febr. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7: teljes abc billentyűzete van ezért szöveg tárolására (puskázásra) alkalmas. Iskolában (vizsgákon) nem használható.
2019. febr. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8: Köszi hogy szólsz, ezt nem tudtam. 11-ben egy az említetthez hasonló gépet vettem, azt használtam utána órákon + érettségin is, csak az tönkrement. Most az egyetemen meg a 2-3. félévben több vizsgán is a HP-t használtam és fogom is mert egy szóval sem mondták hogy nem lehet.
2019. febr. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!
2019. febr. 11. 15:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!