Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyiket válasszam szerintetek?

Melyiket válasszam szerintetek?

Figyelt kérdés

Gyógyszerész,biomérnök vagy vegyészmérnök esetleg élelmiszermérnök? és melyik egyetemen?

Jobban szeretem a matekot,kémiát mint a bioszt de egy kicsit az is érdekel.


Jobban megy nekem pl. számolások gyakorlása,mint szövegek (bemagolása) értelmezése és visszaadása.Inkább úgy mondanám nem vagyok a szavak embere és nem szeretem a monoton dolgokat,azt szeretem ha gondolkozni kell és van benne kihívás. Órákig képtelen vagyok szövegeket tanulni, példák gyakorlásával el vagyok napi 10 órában is.


Szeretném,ha megfizetnék a munkámat majd.

Nem bánnám,ha többféle lehetőségem lenne majd a munkaerőpiacon és nem kellene bent ragadnom valahol azért mert mondjuk csak egy félét lehet vele csinálni.

Igazából szeretem a pörgést és ha sok a dolgom. Ha nincs kihívás én depressziós leszek,de komolyan. Viszont nem vagyok túl stabil lelkileg. Szerintetek?



2019. febr. 14. 13:52
 1/2 A kérdező kommentje:
plusz azt nem írtam,meg akarok majd tanulni programozni is rendesen :)))
2019. febr. 14. 13:55
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem a gyógyszerészetet válaszd.


Én jártam a Semmelweis Egyetem gyógyszerésztudományi karára is, majd a BME vegyészmérnökin is. A két képzés ég és föld abból a szempontból, hogy a BME-n inkább gyakorlatias az oktatás, az elméleti tárgyak mellett rengeteg a labor is, a SE-n is sok a gyakorlat, de emellett rengeteg lexikális tudást kell beseggelni.


Épp emiatt a debreceni gyógyszerészképzést ajánlom, több embertől is már úgy hallottam, hogy a gyógyszerészoktatás közül az a legkönnyebb és a diploma ugyanolyan értékű, mint bármelyik más.


Amúgy egy kezdő gyógyszerész kap kb 290-300- at és rengeteg plusz pénzt lehet keresni az ügyelettel, míg a kezdő vegyészmérnök 220 körül visz haza, és extra jövedelemre nemigazán van lehetőség... Legalábbis én eddig nem tapasztaltam. Az exta jövedelmem jelenleg is a patikai ügyelettel keresem...


Én mindezek ellenére azért dolgozom vegyészmérnökként, mert beleuntam a szakmába, és egy kicsit derogált is, hogy gyakran diplomás eladónak néztek csak, és az agyamat sem kellett sokszor használni.


És ha szereted, hogy sokat kell dolgozni, akkor hidd el, egy patikus sosem unatkozik, főleg ha egy nagy-forgalmú patikában dolgozik...

2019. febr. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!