Biológus szakra?

Figyelt kérdés

Ha egyetemre biológia szakra akarok menni akkor elég az emelt biosz és mellé a közép matek, vagy kell mellé egy másik (kémia, fizika stb.) középfokú érettségi is?

Ezt azért kérdezem, mert ugye a felvi.hu-n úgy van írva, hogy biosz+választott tárgy, aki lehet matek is, de a pontszámítóban kért egy plusz érettségi tárgyat is és nem fogadta el csak a matekot.

Remélem érthető a kérdésem :D és köszönöm a válaszokat!



2019. febr. 18. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Nekem nem kellett emelt matek, igaz ez még régebbi rendszerben volt, így nem tudom hogy számolják, de nem hiszem hogy ilyen alap dolog megváltozott, hogy milyen tárgy kell hozzá.
2019. febr. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem szükséges emelt szinten érettségizz semmiből sem, mert biológia alapszakra való bejutáshoz nem kérnek kötelező emeltet. Viszont kötelező valamilyen szinten érettségizz biológiából, az lesz az egyik, amit kiemelten beszámítanak majd. A másik az a matek / kémia / fizika közül az egyik. Ha neked a választottad nem kémia / fizika lesz, akkor automatikusan a matekot számítják majd bele. Ha viszont a választott tantárgyad kémia / fizika, akkor a /matek/kémia/fizika hármasból az lesz a biosz mellé számítva, amelyik jobban sikerült.
2019. febr. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én idén jelentkeztem közép biosszal és matekkel, ez a 2 elég.
2019. febr. 19. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Bár nem kötelező az emelt biosz, erősen ajánlott, nagyon sokat fog segíteni az azzal megszerzett tudás.

Én is azt tudom mondani, hogy a közép matek elég. Én közepeztem kémiából is, de az nem sikerült annyira jól, míg a matek igen, így a rendszer automatikusan a közép matekot számolta bele az emelt biosz mellé, mintha a kémia nem is létezett volna.

2019. febr. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Így már értem, köszönöm!
2019. febr. 20. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!