Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Passzív félév, érvényes diák?...

Passzív félév, érvényes diák? Lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Feleslegesen vettem fel a tárgyaim, mert sulit váltok szeptembertől. Addig passzíválhatnám a félévem, csak az a gond nekem több szempontból is nagyon fontos a diákom...


Nem tudom volt-e itt valaki hasonló helyzetben, de ma egyik ismerősöm mondta hogy sulin kívül lematricáztatta valahol a diákját már most a következő félévre. Ha én is megtenném most, majd utána passzíválnék csak, így lehetséges volna, hogy megmaradjon? :D



2019. febr. 20. 18:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Felveszed a matricát és utána passzivizáltatsz. Vagy veszek vkitől matrciát. Annó én is vettem egyszer, mert 1 félévet nem jártam egyetemre
2019. febr. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ja értem.

És azt nem ellenőrzik le van-e matricázva, ha passziválok? Mert olyat is hallottam, volt akit megkerestek az első félév lejárata után, hogy adja le különben baj lesz.


Gondolom fordítva meg nem működhet, hogy előbb passziválok, de diák nálam marad attól még és máshol kérek egy matricát rá.

2019. febr. 20. 20:24
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hivatlaosan nem tudsz kérni, mert az pont azt jelenti, hogy aktív féléved van. Én nem hallottam még olyat, hogy visszakérték volna, bár max. azt mondod h elvesztetted. Így lehet igényelni új matrciát is, én is ezt szoktam tenni, aztán eladom, vagy odaadom a barátomnak
2019. febr. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elvileg megcsinálhatod, hogy elkéred a matricát, és utána passziváltatod, de hallottam olyan esetről, hogy ilyenkor direktben visszakérték a diákigazolványt, hogy levegyék a matricát. Ha jobb megoldás nincs, megéri a rizikót.
2019. febr. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ilyenkor már nem lehet félévet passzíváltatni, csak különösen indokolt esetben, kérvénnyel. Amikor még "csak úgy" lehet, akkor még nem osztanak matricát pont emiatt. "Szerzett" matrica meg bűncselekmény.
2019. febr. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!