Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha a relativitás elmélet...

Cancinéni kérdése:

Ha a relativitás elmélet igaz, és jól mondták el nekem, akkor felmerül a kérdés: Mi történt a Hafele–Keating-féle kísérletekben résztvevő pilótákkal?

Figyelt kérdés

Mert azok a pilóták akik keleti irányba repültek és visszajöttek, azoknak azt mondták a földi tudósok,

hogy a repülőgép atomórája késett a földihez képest a sebességkülönbség miatt (a gravitációs különbségek miatti időeltérést kompenzálva).

De a pilóták nem lehetnek ugyanazok a személyek, akik felszálltak a repülőkre, mert azok a pilóták

amikor leszálltak egy olyan világba kellett, hogy megérkezzenek, ahol azt mondták nekik,

hogy a sebesség miatt nem hogy késtek a repülőkön az órák, hanem siettek!


Abban a világban összetépték Einstein relativitáselméletét,

és csak a pilóták tudták, hogy mégis igaz, és hogy az nem lehet az a világ, ahonnan jöttek,

és ott mindenki csak másolat? Vajon beleőrültek?

És azok a másolat-pilóták, akik ide érkeztek meg, azok nem csodálkoztak, hogy nem a földi óra késett?

És amikor megtudták, hogy ők nem is az igazi pilóták, csak másolatok?

Ez őrület. Mindjárt megőrülök!



2019. febr. 22. 18:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogy micsoda????? XD
2019. febr. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 dq ***** válasza:

Rosszul mondták el neked.

Nem nagyon ismerek jó leírást.

A legjobb amit ismerek, talán az egyvilág.hu oldalon található: [link]

Jó olvasgatást 👋


Más: ha valaki ismer linkelhető (és jó) relativitáselmélet leírásokat, az megoszthatná velem

2019. febr. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tom Benko ***** válasza:
He?
2019. febr. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Najó utánanéztem, de nemértem a kérdésed....


"De a pilóták nem lehetnek ugyanazok a személyek, akik felszálltak a repülőkre, mert azok a pilóták


amikor leszálltak egy olyan világba kellett, hogy megérkezzenek, ahol azt mondták nekik,


hogy a sebesség miatt nem hogy késtek a repülőkön az órák, hanem siettek"


Ez úgy ahogy van, hülyeség...


Az egyik pilóta késett, a másik sietett (attól függően melyik ment melyik irányba)



"Mi történt a Hafele–Keating-féle kísérletekben résztvevő pilótákkal?"

Az egyik kicsit idősebb lett a földhöz képest, másik kicsit fiatalabb.


"

2019. febr. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az összes többi kérdésedre a válasz az hogy "nem", és nekem nagyon úgy tűnik hogy te semennyire nem érted a kísérletet amiről kérdezel.


Ajánlom hogy olvasd el a Wikipédia cikkét. Van magyarul is! :)

2019. febr. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm 2-es a linket az irományhoz! Na ebben benne van az, amit eddig SOHA SEHOL SENKI nem mondott el / írt le! Mindenhol máshol ugyanazt a paradox féligazságot szajkózták. Ez szerintem azért van, mert ők maguk sem értik, mit magyaráznak.
2019. febr. 26. 06:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!